00:38 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų sutartis bus galima sudaryti tik su konsultantais iš Lietuvos, ES ar NATO šalių

  VILNIUS, spalio 11 - Sputnik. Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtą Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pataisą, kurioje numatyta, kokių valstybių konsultantai galės konsultuoti Lietuvoje vyksiančių rinkimų dalyvius.

  Įstatyme numatyta, kad teisinių, politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų sutartis bus galima sudaryti tik su Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje įregistruotais juridiniais asmenimis ar šių valstybių piliečiais.

  Iki šiol galiojančiame įstatyme tokios nuostatos nėra.

  "Šios šiandien priimtos pataisos dėl politinių kampanijų konsultantų leis užtikrinti, kad visi Lietuvoje vykstantys rinkimai būtų skaidresni, kad nebūtų naudojama juodųjų technologijų, sukurtų nedraugiškose mūsų šaliai valstybėse", – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Taip pat padidintas didžiausias vieno savarankiško politinės kampanijos dalyvio politinės kampanijos išlaidų dydis, įvedant su vidutiniu darbo užmokesčiu susijusią skaičiuoklę.

  Pavyzdžiui, iki šiol politinė partija vyksiančiuose Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje pagal įstatymą galėjo išleisti ne daugiau kaip 730 tūkst. eurų. Pagal naują teisinį reglamentavimą ši suma didės iki 1,11 mln. eurų. Daugiau lėšų galės išleisti ir politinių kampanijų dalyviai vienmandatėse apygardose. Šios įstatymo pataisos įsigalios lapkričio mėnesį.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja

  Svarbiausios temos