16:13 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Naglis Puteikis, archyvinė nuotrauka.

  "Leo LT" kūrėjas prisiteisė iš Puteikio 6 tūkstančius eurų už sutarties paviešinimą

  © Photo: BALTNEWS.lt / Алиса Глебова
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Ši byla, Puteikio vertinimu, yra perspėjimas visuomenei, kad Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Spalio 11 dieną Klaipėdos apylinkės teismas iš dalies patenkino vieno iš "Leo LT" kūrėjų, verslininko Dariaus Nedzinsko ir advokato Vytauto Markevičiaus ieškinius, kuriais jie prašė priteisti iš Seimo nario Naglio Puteikio iš viso 250 000 eurų, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Teismas priteisė ieškovų naudai po 1000 eurų žalos atlyginimo ir po 2000 eurų jų advokatams, iš viso 6000 eurų, kas sudarytų daugiau nei dvi Seimo nario algas.

  Naglis Puteikis mano, kad šią bylą pagimdė Lietuvos oligarchų noras sutrukdyti visuomenei sužinoti tiesą, trukdyti Seimo nariams skelbti informaciją, o tam nepaklususius bausti finansinėmis sankcijomis. Ieškovai teismo metu neslėpė, kad siekia finansiškai nubausti Puteikį ir neprašė paneigimo, o advokatas beveik atvirai formulavo, kad tikslas – atimti dalį nekilnojamojo turto.

  250 000 eurų sumos ieškovai reikalavo už tai, kad Naglis Puteikis paviešino  Markevičius ir  Nedzinsko tarpusavio paskolos sutartį, pagal kurią  Nedzinskas paskolino Markevičiui 2,5 milijono litų grynaisiais be užstato ir be palūkanų, ir tai padarė likus maždaug 10 dienų iki esminio sprendimo dėl "Leo LT" – prieš Vyriausybei nutarimu pritariant atominės elektrinės įstatymo straipsnio pakeitimams, naudingiems privačiai bendrovei "NDX energija", kuriai tada vadovavo Nedzinskas. 

  Markevičius tuo metu dirbo neatlygintinu premjero Gedimino Kirkilo patarėju teisingumo klausimais.

  Ši byla, Puteikio vertinimu, yra perspėjimas visuomenei, kad Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką.

  Panašų ieškinį koncernas "MG Baltic" yra pateikęs Seimo nariui Vytautui Bakui, o buvęs "VP Market" dešimtuko narys Mindaugas Marcinkevičius su kolegomis bandė per teismą areštuoti visuomeninės paminklosaugininkės Rasos Kalinauskaitės butą neva dėl žalos, kurią ji tariamai padarė kritikuodama ketinimus masyviais daugiaaukščiais pastatais apsupti Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčią Vilniuje, Lukiškių aikštėje.

  Dar šia tema

  Puteikis pranešė, kad "elfams" uždrausta plėtoti tinklalapį "Vatnikas"
  Puteikis ragina leisti Paksui kandidatuoti į prezidento postą
  Tegai:
  kritika, byla, Naglis Puteikis

  Svarbiausios temos