01:56 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Rusijos dainininkas Timati, archyvinė nuotrauka

  Konservatoriai ragina sugriežtinti nepageidautinų asmenų nustatymo tvarką

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  359

  Anksčiau konservatoriai jau bandė uždrausti Rusijos reperio Timati atvykimą į Lietuvą, tačiau gavo iš URM neigiamą atsakymą

  VILNIUS, spalio 17 – Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, raginami sugriežtinti nepageidautinų Lietuvoje asmenų nustatymo tvarkos kriterijus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  TS-LKD partijos nariai ragino papildyti nepageidautinų Lietuvoje asmenų nustatymo tvarkos kriterijų sąrašą nuostatomis, pagal kurias atlikėjai, viešai arba per savo kūrybą išsakantys paramą Rusijos užsienio politikai arba kvestionuojantys Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymus Lietuvoje.

  Anksčiau Kasčiūnas jau kreipėsi į URM dėl draudimo Rusijos dainininkui Timurui Junusovui – Timati atvykti į Lietuvą.

  Pasak buvisio užsienio reikalų ministro Ažubalio, į šį kreipimąsi buvo gautas atsakymas, kuriame konstatuojama, kad Timati gali atvykti į Lietuvą ir čia organizuoti savo pasirodymus.

  "Susipažinome su URM pateiktais argumentais ir esame įsitikinę, kad nepageidautinų asmenų Lietuvoje nustatymo tvarka, numatanti kriterijus, pagal kuriuos nustatoma, ar asmuo gali būti įleistas į Lietuvą, privalo būti peržiūrėta ir papildyta. Šiuo metu galiojantys kriterijai, kuriais vadovaujantis asmeniui draudžiama atvykti į Lietuvą, tik jei jis neigia Lietuvos teritorinį vientisumą, yra per siauri. Tokia tvarka kuria spragas ir lemia, kad Rusijos propagandinis veikimas Lietuvoje nėra tinkamai užkardomas", – kreipimosi motyvus aiškino buvęs užsienio reikalų ministras Ažubalis.

  Pasak Kasčiūno, Timati atvejis nėra išskirtinis. Politikas teigia, kad Rusijoje yra daug atlikėjų, kurie viešai deklaruoja paramą vietos valdžiai, o Kremlius savo vykdomai politikai palankius atlikėjus ir dainininkus laiko savo "minkštosios galios" instrumentu.

  Rašte Seimo nariai taip pat kviečia ministrą Linkevičių apsvarstyti galimybę kelti šį klausimą ir ES Užsienio reikalų tarybos lygmenyje, kadangi, anot Seimo narių, panašius iššūkius patiria ir kitos ES valstybės.

  Partijos TS-LKD narys Laurynas Kasčiūnas žinomas dėl savo rusofobiškos pozicijos, taip pat radikalių pasiūlymų. Parlamentaras siūlė legalizuoti memorialų Tarybų kariams nugriovimą, įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją", Lietuvos komunistų partiją pripažinti "nusikalstama organizacija", uždrausti filmus rusų kalba.

  Pernai gruodį Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas registravo Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymą, norėdami įstatymu įpareigoti pašalinti iš viešų erdvių ir objektų tarybinę simboliką. Tačiau Kultūros ministerija tokiam konservatorių siūlymui nepritaria.

  Dar šia tema

  Timati už "propagandą" uždrausta koncertuoti Lietuvoje
  Tegai:
  konservatoriai

  Svarbiausios temos