17:27 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir kitų šalių iniciatyva svarstoma sukurti naują sankcijų mechanizmą, kuris padėtų visai ES efektyviau ir ryžtingiau reaguoti į kibernetines atakas

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip sustiprinti Europos Sąjungos vidaus saugumą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Dažnėjantys kibernetiniai išpuoliai prieš ES valstybių institucijas, strateginę infrastruktūrą, tarptautines organizacijas rodo, jog kibernetinės atakos tapo sudėtine Rusijos agresijos dalimi. Todėl reaguoti būtina nedelsiant ir visos ES mastu", — teigia prezidentė.

  Anot jos, siūlomas naujas sankcijų mechanizmas yra aiškus signalas "agresoriui" — mėginimai destabilizuoti Europos šalių demokratijas, ekonomikas, infrastruktūrą neliks be atsako.

  Prezidentūros pranešime teigiama, kad vien per praėjusius metus Lietuvoje užfiksuota 55 tūkst. kibernetinių atakų, tai — dešimtadaliu daugiau nei 2016 metais.

  "Net trečdalis šių išpuolių buvo nukreipti prieš strateginį mūsų šalies energetikos sektorių. Sankcijų poreikį pabrėžia ir Nyderlandų atskleisti Rusijos karinės žvalgybos mėginimai įsilaužti į cheminio ginklo panaudojimo atvejus tiriančios organizacijos kompiuterines sistemas Hagoje", — pabrėžiama pranešime.

  Naujas sankcijų mechanizmas į tokius išpuolius padėtų reaguoti greičiau ir prisidėtų prie visos ES kibernetinio saugumo.

  Lietuvos iniciatyva ES jau kuriamos kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, kurios gali prisidėti identifikuojant kibernetinių atakų kaltininkus.

  Danijos parlamentas paragino užpulti Rusiją kibernetinėje erdvėje >>

  Prezidentūra rašo, kad ES dėmesio reikalauja ir augančios cheminių, biologinių, radiologinių bei branduolinių ginklų grėsmės. Todėl šalių vadovai pasveikino sprendimą sukurti naują ES sankcijų mechanizmą, kuris padės pažaboti cheminių ginklų gamybą ir naudojimą, ir paragino kuo greičiau pradėti jį taikyti su cheminio ginklo panaudojimu susijusiems asmenims. Tai ypač svarbu po "Rusijos įvykdyto išpuolio" Solsberio mieste Anglijoje ir neslopstant rizikai, kad cheminis ginklas vėl gali būti panaudotas prieš civilius gyventojus Sirijoje.

  Dar šia tema

  Lietuvoje prognozuojama daugiau kibernetinių išpuolių
  KAM ir žiniasklaidos priemonės pasirašys susitarimą dėl kibernetinio saugumo
  Lavrovas papasakojo apie rusų, kaltinamų šnipinėjimu, kelionę į Hagą
  Tegai:
  kibernetinės atakos, hibridinės grėsmės, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos