22:52 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Kariuomenės infrastruktūros gerinimas sudaro sąlygas greitai perkelti kariuomenę prie Rusijos sienos, mano karo ekspertas Michailas Hodarionok

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Nauji objektai, pastatyti JAV lėšomis ir skirti priimti ir aptarnauti Estijoje dislokuojamus NATO karius ir techniką, antradienį buvo iškilmingai atidaryti "Emary" oro bazėje, prie Talino, praneša Estijos gynybos pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnyba.

  Interviu "Sputnik Lietuva" žurnalo "Gazety.ru" karo ekspertas ir žurnalistas Michailas Hodarionok sakė, kad dabar Estijos infrastruktūra nėra pasiruošusi priimti svarbius kontingentus, tačiau ji tobulinama, ir tai kelia susirūpinimą, nes NATO pajėgos yra dislokuotos netoli Rusijos sienų.

  NATO valstybių vėliavos
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Kariuomenės dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra aiškiai nesąžiningi žingsniai Rusijos Federacijos atžvilgiu. Ten yra tik keli batalionai, ir šis skaičius dar nesukuria karinės grėsmės Maskvai, tačiau vis dėlto tendencijos yra pavojingos. Juolab, kad  infrastruktūra palaipsniui gerinama. Dabar tos pačios Estijos infrastruktūra nėra pasirengusi priimti reikšmingus kariuomenės kontingentus, tačiau tobulinimo tendencijos — tai jau yra pavojingas precedentas, nes ateityje jie galės būti greitai perkelti prie Rusijos sienų", — sakė ekspertas.

  Šiuo metu "Emary" oro bazėje dislokuojasi Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter", kurie vykdo oro erdvės virš Baltijos šalių apsaugos misiją.

  Baltijos šalys neturi orlaivių, tinkamų oro erdvei patruliuoti, todėl nuo 2004 metų balandžio (po jų įstojimo į NATO) oro erdvės apsauga rotacijos būdu užsiima Šiaurės Atlanto aljanso šalių lėktuvai, kurie Lietuvoje bazuojasi Zoknių oro uoste, esančiame už penkių kilometrų nuo Šiaulių, taip pat "Emary" oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma NATO lėktuvų dislokacijos aikštele. Čikagoje 2012 metais vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime misija buvo pratęsta neribotam laikui.

  Dar šia tema

  Lenkija planuoja įsteigti "Fort Trump" šalies Rytuose
  Rusijos URM: JAV bazė Lenkijoje kelia grėsmę Rusijai
  Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose atsiras nauji kariniai miesteliai
  Pabradėje per pratybas žuvo Vokietijos karys
  Tegai:
  karinės pajėgos, NATO

  Svarbiausios temos