10:06 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Amerikiečiai Baltijos šalyse dislokuos keletą priešraketinės gynybos divizijų, o tai nepadarys lietuvių gyvenimo saugesnio, mano politikos mokslų daktaras Aleksandras Gusevas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad amerikiečiai ketina pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo su Rusija. Jis pareiškė, kad JAV "laikėsi susitarimo", o Rusija tuo metu neva "daugelį metų pažeidžia jį". Kita vertus JAV prezidentas pabrėžė, kad "reikia kurti ginklus".

  Rusija pareiškė, kad Trampo sprendimas Maskvai nebuvo staigmena, tačiau JAV neturi jokių įrodymų, kad Rusija "pažeidžia sutartį".

  Interviu Sputnik Lietuva Strateginio planavimo instituto direktorius, politikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Gusevas pasakė, kad Europos priešraketinės gynybos sistema yra puolamoji, o tai tiesiogiai kelia grėsmę Rusijai.

  "Reikalas tas, kad Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo nutraukimas faktiškai gali atvesti prie to, kad amerikiečiai planuos dislokuoti Rytų Europos šalių teritorijoje, įskaitant Baltijos šalis, kelias priešraketinės gynybos divizijas. Tačiau turiu pažymėti, kad Europos priešraketinės gynybos sistema – tai ne gynybinio, bet puolamojo pobūdžio sistema, ir teiginys, kad tai yra sistemos, kurios numuš potencialias Rusijos raketas, niekuo nėra pagrįstas", ― pažymėjo ekspertas.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Gusevas taip pat pareiškė, kad JAV pasitraukus iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, situacija Baltijos šalyse netaps saugesne, o įtampa tik didės.

  "Kalbant apie Baltijos šalis, ypač Lietuvą, tai amerikiečių pasitraukimas iš sutarties faktiškai komplikuoja situaciją, ir tai visiškai nereiškia, kad Lietuvos Respublikos gyventojai bus saugesni, nei buvo prieš tai. Priešingai, Lietuva patirs rimtą spaudimą iš Rusijos, nes raketų dislokacija Lietuvos Respublikos teritorijoje Europos priešraketinės gynybos ribose sukels sunkumų šiai respublikai", ― pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Medvedevas papasakojo apie milijardinius ES nuostolius dėl sankcijų
  Lenkija ketina atkurti pulką prie sienos su Lietuva ir Rusija
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos