11:14 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Dabar yra laikas tų politikų, kurie žengia kartu su ES, kur Rusija yra šalis, į kurią galiausiai reikės atsigręžti, nes kito pasirinkimo nėra, mano politologas Dmitrijus Lysenkovas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Buvęs Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės Baltijos šalims, taip pat pridūrė, kad respublika "turi investuoti į santykius su Rusijos žmonėmis".

  Apie tai politikas pasakė debatų su savo oponente pirminiuose partijos "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" rinkimuose, buvusia finansų ministre Ingrida Šimonyte.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Tautų reikalų tarybos prie Maskvos Vyriausybės narys Dmitrijus Lysenkovas pažymėjo, kad Ušackas turi šansų laimėti prezidento rinkimus Lietuvoje.

  "Tiek pat, kaip daug daugiau šansų turi bet koks politikas, kuris bando atitolti nuo Dalios Grybauskaitės, kuri gana sumaniai gaudė rusofobijos bangą, kaip patyrusi ankstesnės politikos kartos banglentininkė. Ji yra klasikinė prekybininkė rusofobija ir šia prasme yra labai artima Petro Porošenko giminaitė", ― pasakė politologas.

  Lysenkovas pabrėžia, kad padėtis pasaulyje per ketverius metus pasikeitė, tai jaučiama ir Europos Sąjungos politikoje.

  "Europa ginčijasi su Trampu (JAV prezidentu – Sputnik), jis spaudžia visus. Jei Trampas spaudžia Europą, tai natūralu, kad ir Lietuvą, o kaip gelbėtis, kas yra sąjungininkas? Įnirtingųjų laikas praėjo. Dabar laikas politikų, kurie stengiasi žengti kartu su  ES, kur Rusija jau nebėra visiškas demonas, bet šalis, į kurią reikės atsigręžti, nes kito pasirinkimo nėra. Europa vienaip ar kitaip yra ant susiskaldymo slenksčio, be to, šitą susiskaldymą ji pati ir išprovokavo. Štai ir dabartinis pretendentas mano, kad Rusija labai aiškiai mato "raudonąsias linijas" ir Lietuvą, yra už jų ribų, ir mano, kad lietuviai turi investuoti į santykius su Rusija", ― mano politologas.

  Lysenkovas padarė išvadą, kad Baltijos šalys, kurios išgarsėjo dėl neapykantos kaimynams, daugiau niekam neįdomios, nes šita neapykanta yra menko turinio. Jis taip pat pridūrė, kad per trumpą laiką Ušackas gali užimti Lietuvos vadovo postą.

  Dar šia tema

  Konservatorių "talibai" spaudžia Ušacką į kampą
  Lietuvos apdovanojimai "už rusofobiją"
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Lenkijos premjeras kritikuoja savo tėvą už norą bendradarbiauti su Rusija
  Lietuva pasaulinio masto problemas sprendžia tuščioje JT Generalinės Asamblėjos salėje
  Tegai:
  Vygaudas Ušackas, rusofobija, užsienio politika, Rusija, ES, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos