01:44 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Lietuvos prezidentė gauna premiją už reformas teismų sistemoje

  Lietuvos prezidentė gavo premiją už reformas teismų sistemoje

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3601

  Lietuvos vadovei suteiktas apdovanojimas už iniciatyvas, kurių dėka buvo pailginti senaties terminai ir sugriežtintos sankcijos už pavojingiausius nusikaltimus

  VILNIUS, spalio 23 – Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo premiją "Už nuopelnus teismų sistemai", praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Šis apdovanojimas Teisėjų tarybos nutarimu prezidentei skirtas už "nuoseklų dėmesį teismų sistemai ir teisėkūros iniciatyvas, paskatinusias sistemos pokyčius".

  Pagrindinės prezidentės iniciatyvos buvo pailginti senaties terminus ir sugriežtinti sankcijas už pavojingiausius nusikaltimus.

  Be to, Grybauskaitės pasiūlymu, siekiant teismų nešališkumo, buvo įtvirtintas kolegialus skundų dėl suėmimo nagrinėjimas. Taip pat įvesta naujovė, kad nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas privaloma vykdyti tik pasitelkus profesionalų psichologą.

  Prezidentė, dėkodama už apdovanojimą, pasakė, kad atsinaujinusi teismų sistema turi ir toliau tobulėti, nebijoti keistis, kurti naujos kartos teismą, atvirą modernioms technologijoms, pateisinantį žmonių lūkesčius dėl garbingo ir profesionalaus teisingumo.

  Президент Литвы Даля Грибаускайте на вручении премии за реформы в судебной системе
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė gauna premiją už reformas teismų sistemoje

  Paskutine Grybauskaitės iniciatyva teismų sistemoje tapo Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pakeitimai, kurie užkirs kelią dirbtiniam atlyginimų didinimui ir kyšininkavimui. Ji pristatė juos Seimui rugsėjo mėnesį.

  Pasak Lietuvos vadovės, šie pakeitimai yra ypač svarbus žingsnis valstybės teisminių vykdytojų veiklos reformoje. Jie bus skirti tam, kad būtų teisingai apskaičiuoti antstolių įkainiai. Įstatymas taip pat sugriežtins reikalavimus antstolių reputacijai.

  Be to, prezidentė pasiūlė apriboti antstolių galimybę susipažinti su informacija apie asmens pajamas, kad tie negalėtų viršyti išlaidų ir pateikti jų skolininkui.

  Dar šia tema

  Lietuvius pražudo ne alus: kodėl valdžia įjungė žalią šviesą stipriam alkoholiui
  Lietuvos prezidentė siūlo sumažinti antstolių pajamas
  Tegai:
  teismų reforma, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos