22:00 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Siūloma, kad vyriausybės pasitarimai, kaip ir posėdžiai, taip pat būtų transliuojami internetu, daromi bei saugomi jų garso ir vaizdo įrašai

  VILNIUS, spalio 24 - Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pavedė vyriausybės kanceliarijai skubos tvarka parengti vyriausybės įstatymo pakeitimo projektą, kuriame būtų užtikrintas vyriausybės priimamų sprendimų viešumas ir suvienodintas posėdžių ir pasitarimų garso ir vaizdo įrašų teisinis reguliavimas, praneša spaudos tarnyba.

  Projekte būtų nustatytas vyriausybės pasitarimų garso ir vaizdo įrašų darymas, tvarkymas ir saugojimas. Taip pat šiame įstatyme bus įtvirtintas vyriausybės posėdžių vaizdo įrašų darymas ir saugojimas, prireikus – kiti su tuo susiję pakeitimai.

  "Kadangi dirbame atvirai, siūlome, kad vyriausybės pasitarimai, analogiškai kaip ir posėdžiai, taip pat būtų transliuojami internetu, daromi bei saugomi jų garso ir vaizdo įrašai. Tokiu būdu tiek Vyriausybės posėdžiai, tiek pasitarimai būtų viešai prieinami įvairiuose formatuose ir informaciniuose kanaluose", - sako premjeras.

  Vyriausybės pasitarimų vaizdo ir garso įrašų reglamentavimas būtų numatytas įstatyme. Naują reglamentavimą siūloma parengti iki spalio 31 dienos.

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis buvo kaltinamas davęs kanceliarijai nurodymus sunaikinti garso įrašą, kuriame premjeras pasisakė apie žodžio laisvę bei "Registrų centro" duomenų teikimą žurnalistams. Tai paaiškėjo, kai žurnalistai pareikalavo paviešinti garso įrašą, norėdami sužinoti, kodėl siūlymas atverti "Registrų centro" duomenis buvo atidėtas. Po to opozicija parengė Skverneliui aštuonis klausimus.

  Atsakydamas į tai, Skvernelis sakė, kad neturi nieko bendro su vyriausybės pasitarimo įrašo naikinimu bei pareiškė, kad jei žurnalistų sąjunga kreipsis į teismą ir teismas priims sprendimą, kad kanceliarija turi tą įrašą atkurti, vyriausybė vykdys teismo sprendimą.

  Dar šia tema

  TS-LKD reikalauja neeilinio posėdžio dėl Skvernelio sulaužytos priesaikos
  Skvernelis pareiškė, kad konservatoriai bijo jo dalyvavimo rinkimuose
  Tegai:
  Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos