17:29 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis laiko JAV pasitraukimą iš branduolinio susitarimo spaudimu Rusijai

  AP Photo/Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  67 0 0

  Kaip Maskvos branduolinio susitarimo "nesilaikymo" pavyzdį, Lietuvos vyriausybės vadovas nurodė "Iskander" kompleksų dislokavimą Kaliningrado srityje

  VILNIUS, spalio 25 - Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimas apie tai, kad JAV ketina trauktis iš branduolinio susitarimo su Rusija, pasiteisino, sako premjeras Saulius Skvernelis.

  Apie tai pareiškė Vyriausybės vadovas "Žinių radijui".

  Pasak Skvernelio, JAV ėmėsi tokio žingsnio, siekdamos įspėti šią šalį laikytis sutarties. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad JAV jau prieš dešimtmetį signalizavo, jog Rusija, tariamai, pažeidinėja sutartį, o tuo prieš penkerius metus tarptautinė bendruomenė galėjo įsitikinti dar kartą "iš veiksmų Karaliaučiaus srityje".

  "Geriausias pavyzdys – vadinamųjų "Iskander" raketų dislokavimas prie mūsų, Karaliaučiaus srityje. Tad jei viena iš šalių sutarties nesilaiko, tai JAV pareiškimas, kad gali trauktis iš sutarties, yra signalas būtent tai pusei, kuri pažeidinėja sutartį. Tai yra tam tikras spaudimas, ir manau, kad, pagal reakcijas, tas spaudimas pasiteisino", – akcentavo premjeras.

  Vasario pradžioje Rusija patvirtino, kad Kaliningrado srityje dislokavo branduolinį užtaisą, galintį nešti raketas "Iskander". Pentagonas savo ruožtu pabrėžė, kad "Iskander" dislokacija "destabilizuoja" padėtį, atsižvelgiant į komplekso puolamuosius pajėgumus ir artumą prie kelių NATO sąjungininkų. Tačiau Maskva pabrėžia, kad Rusija niekam negrasina ir turi suverenią teisę dislokuoti ginkluotę bet kurioje savo teritorijos dalyje.

  "Iskander" — operatyvinis-taktinis raketų kompleksas, gaminamas Rusijoje ir skirtas trumpo nuotolio, vienapakopėms raketoms leisti. Ji gali užtikrinti aukšto tikslumo raketų smūgius su garantuotu žalos dydžiu nuo 50 iki 500 kilometrų. Jis gali būti naudojamas įvairiose karinėse operacijose bet kokiomis sąlygomis, įskaitant atvejus, kai priešas aktyviai naudoja priešraketinę gynybą ir elektroninį karą.

  JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo

  JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie šalies pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo. Jis pareiškė, kad neva Rusija daugelį metų pažeidžia susitarimą. Be to, JAV vadovas pasakė, kad šalis "turi kurti ginklus".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas galimą Amerikos pasitraukimą iš branduolinės sutarties, teigė, kad Maskva atsakys tuo pačiu, jei į Europą bus pristatytos naujos JAV raketos.

  Dar šia tema

  Putinas perspėjo apie atsakomąsias priemones į naujas JAV raketas Europoje
  Tegai:
  Rusija, JAV, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos