17:29 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Teismas, archyvinė nuotruka

  Teismui perduota partijos "Tvarka ir teisingumas" byla

  © Photo: Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Partijos "Tvarka ir teisingumas" galimai neteisėtos veikos rezultatas – daugiau nei 350 tūkst. eurų, kurie buvo panaudoti partijos viešinimui finansuoti

  VILNIUS, spalio 25 - Sputnik. Vilniaus apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje politinė partija "Tvarka ir teisingumas" įtariama prekyba poveikiu bei kitų nusikalstamų veikų padarymu, praneša prokuratūra.

  Politinė partija "Tvarka ir teisingumas" kaltinama prekyba poveikiu, turto iššvaistymu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

  Antrakiai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : ГУ МВД России по Красноярскому краю

  Ikiteisminio tyrimas nustatė, kad  partija "Tvarka ir teisingumas" veikė per savo atsakingąjį sekretorių, galimai pažadėjo ir susitarė su verslininku R. S. priimti kyšį – paramos koncertą "Pirk dramblį". Už tai partijos atstovas galimai pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų valstybės tarnautojus, kad jie sudarytų išskirtines sąlygas laimėti nurodytoms įmonėms organizuojamus viešuosius pirkimus.

  Tyrimo duomenimis, kaltinamasis R. A. R. galimai priėmė 235 499 litų (68 205 eurų) vertės kyšį – paramos koncertą "Pirk dramblį", kuriame buvo viešinama politinė partija "Tvarka ir teisingumas" ir jos lyderiai.

  Politinė partija "Tvarka ir teisingumas" taip pat kaltinama tuo, kad taip pat susitarė su verslininkais P. K. ir G. R. priimti iš jų kyšį, o už tai pažadėjo paveikti VRM tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti Turto valdymo ir ūkio departamento prie VRM ir vienos valstybinės įmonės viešuosius pirkimus. Pagal pagamintus ir panaudotus netikrus dokumentus pervedus lėšas į kito verslininko J. G. vadovaujamų įmonių sąskaitas, apmokėtos partijos viešinimo paslaugos. Galimai tokiu būdu partijos naudai ir interesais iš viso priimtas 519 839 litų (150 555 eurų) vertės kyšis.

  Politinė partija "Tvarka ir teisingumas" taip pat kaltinama tuo, kad sukurstė verslininką V. B. panaudoti žinomai netikrus dokumentus, pervesti lėšas į kito verslininko J. G. vadovaujamos bendrovės sąskaitą tikslu apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas, ir taip iššvaistyti bendrovės didelės – iš viso 484 000 litų (140 176 eurų) vertės turtą.

  Turimais duomenimis, partijos "Tvarka ir teisingumas" galimai neteisėtos veikos rezultatas – daugiau nei 350 tūkst. eurų (per 1,2 mln. Lt), kurie buvo panaudoti partijos viešinimo finansavimui.

  Atliekant tyrimą buvo atlikta daugiau nei 550 apklausų, gautos ūkinės-finansinės veiklos tyrimų, atliktų Lietuvos teismo ekspertizės centre bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje, išvados, tirta 15 juridinių asmenų ūkinė-finansinė veikla.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2014 metų rudenį. Perduodamą į teismą baudžiamąją bylą sudaro 166 tomai arba daugiau nei 30 tūkstančių dokumentų.

  Svarbiausios temos