17:54 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Merkel išdėstė savo planus kitiems partijos lyderiams, KDS vadovo rinkimai turėtų vykti gruodžio pradžioje

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Merkel nebus perrinkta Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) pirmininke, rašo naujienų agentūra Reuters.

  Pasak agentūros pašnekovų, Merkel išdėstė savo planus kitiems partijos lyderiams. KDS vadovo rinkimai turėtų vykti gruodžio pradžioje.

  Siekdama fizikinės chemijos daktaro laipsnio, Merkel pradėjo politinę karjerą 1989 metų revoliucijų išvakarėse, trumpai tarnavo kaip atstovė pirmą kartą demokratiškai išrinktos Rytų Vokietijos vyriausybei. Po Vokietijos susivienijimo 1990 metais, ji buvo išrinkta į Bundestagą nuo Štralzundo-Šiaurės Pomeranijos-Riugeno rajono, esančio Meklenburgo-Pomeranijos žemėje. Vėliau, 1991 metais, kanclerio Helmuto Kolio ji buvo paskirta moterų ir jaunimo teisių ministre ir tapo federacijos aplinkos, aplinkosaugos, branduolinės saugos ministre. Po KDS koalicijos pralaimėjimo 1998 metais, ji buvo išrinkta generaline KDS sekretore, o 2000 metais – pirmąja partijos lydere moterimi.

  Būdama KDS vadove, po 2005 metų rinkimų į Bundestagą tapo kanclere (vėliau buvo vėl išrinkta).

  Politikė vadovavo partijai nuo 2000 metų. Jos atsisakymas vadovauti reiškia vidinę partijos kovą dėl teisės pakeisti Merkel Vokietijos kanclerio poste.

  Vokietijos politinių partijų atstovai ne kartą išreiškė nepasitenkinimą kanclerės vykdoma migrantų politika.

  Pasak Vidaus reikalų ministerijos, 2015 metais į Vokietiją atvyko apie 900 000 pabėgėlių ir migrantų, o tai paskatino dešiniųjų judėjimą šalyje. Dėl to migrantų srautas per metus buvo apribotas iki 200 tūkstančių žmonių. Migracijos politika buvo viena iš ginčytinų temų derybose dėl naujos Vokietijos Vyriausybės formavimo.

  Tuo tarpu "Alternatyva Vokietijai" 2017 metų priešrinkiminės kampanijos metu pažadėjo, kad pradės tyrimą dėl kanclerės Merkel "atvirų durų" politikos.

  Dar šia tema

  Merkel labiau vertina Grybauskaitę negu Mei
  Lietuvos prezidentė: Didžioji Britanija pati nežino, ko nori
  Britanijos parlamentaras supainiojo Lietuvos prezidentės pareigas ir lytį
  "Sibiro paltas?": Merkel rusiškai pasidomėjo, ką dėvi Putinas
  Tegai:
  rinkimai, Angela Merkel

  Svarbiausios temos