16:10 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Paaiškėjo Skvernelio atostogų priežastis – jam buvo atlikta operacija

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas papasakojo, kad premjerui buvo atlikta regos korekcijos operacija, todėl jis turėjo atsisakyti dalyvavimo NB8 forume

  VILNIUS, spalio 29 – Sputnik. Premjeras Saulius  Skvernelis praleido Osle vykstantį dviejų dienų Britanijos, Šiaurės ir Baltijos šalių lyderių susitikimą dėl regos korekcijos procedūros.

  Lietuva ir Latvija į šį susitikimą delegavo užsienio reikalų ministrus, likusios šalys – Jungtinė Karalystė, Švedijos, Norvegija, Danija, Suomija, Estija ir Islandija – dalyvauja vyriausybės vadovų lygmeniu.

  Reaguodami į tai, Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Emanuelis Zingeris ir Žygimantas Pavilionis reikalavo paaiškinti, kodėl premjeras nusprendė nedalyvauti Šiaurės, Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės Ministrų Pirmininkų susitikime Osle. Pasak jų,  Skvernelio nebuvimas posėdyje gali pakenkti Lietuvos nacionaliniams užsienio ir saugumo interesams.

  Į klausimą dėl susiklosčiusios situacijos atsakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

  "Penktadienį premjerui atlikta regos korekcijos operacija. Ji seniai planuota, atlikti tyrimai, po jos reikia laiko regėjimui atsistatyti. Šiandien kalbėjau su premjeru, jis jaučiasi geriau, tačiau rega dar nėra pilnai atsistačiusi. Planuojama, kad trečiadienį premjeras turėtų pirmininkauti Vyriausybės posėdžiui", – savo Facebook paskyroje rašo Malinauskas.

  Kaip pažymėjo premjero patarėjas, susitikime Osle Lietuvai atstovauja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, "kurio patirtis, kompetencija, reputacija ir gebėjimai tai daryti itin profesionaliai, matyt, niekam klausimų nekelia".

  NB8 forumas yra Baltijos šalių ir Šiaurės Europos valdžios institucijų sąveikos platforma. NB8 šalių atstovų susitikimuose aptariamos tarptautinės politikos aktualijos, įvairūs praktiniai bendradarbiavimo klausimai.

  Dar šia tema

  Videofaktas: Skvernelis lankėsi UAB "Dovista" gamyklos atidaryme Marijampolėje
  Smulkieji verslininkai gali konkuruoti su prekybos tinklais, mano Skvernelis
  Skvernelis laiko JAV pasitraukimą iš branduolinio susitarimo spaudimu Rusijai
  Tegai:
  Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos