23:15 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7601

  Užsienio reikalų ministras su Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės ministrais pirmininkais aptarė santykius su Rusija

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Spalio 29–30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Osle, Norvegijoje, vykusiame "Šiaurės ateities forume", kuriame su Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės ministrais pirmininkais aptarė santykius su Rusija, saugumo situaciją ir bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  "Vienybė ir principinga pozicija – tokia turėtų būti mūsų strategija Rusijos atžvilgiu", – cituoja ministro žodžius URM spaudos tarnyba.

  Susitikimo dalyviai sutarė, kad iššūkių saugumo srityje nemažėja, ir tai, visų pirma, susiję su agresyvia Rusijos laikysena bei priešiškais veiksmais.  Pasak ministro, koordinuotais ES ir NATO veiksmais būtina toliau stiprinti tiek regiono, tiek visos Europos saugumą, rašoma URM pranešime žiniasklaidai.

  "Čia svarbu pažymėti Jungtinės Karalystės vaidmenį, kuris neabejotinai išliks itin reikšmingas, nepaisant "Brexit"", — teigė ministras.

  Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) bei Jungtinės Karalystės bendradarbiavimo formato premjerų susitikimai rengiami nuo 2011 metų.

  Šių metų "Šiaurės ateities forumo" susitikimas sutapo su Norvegijoje rengiamų vienų didžiausių NATO pratybų "Trident Juncture" pradžia.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Lietuvos prezidentė: Didžioji Britanija pati nežino, ko nori >>

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Rusijos Federacija nuolat pabrėžia, kad sankcijos yra neproduktyvios ir pirmiausia veikia tuos, kurie juos įvedė. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Vakarai negalės apriboti Rusijos vystymosi ir panaikinti jos suverenumo.

  Dar šia tema

  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
  Čekijos premjeras išreiškė norą normalizuoti santykius su Rusija
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Rusija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos