22:24 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Kijevas, archyvinė nuotrauka.

  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą

  © Sputnik / Стрингер
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Rusijos užsienio reikalų ministras paragino "tuos, kurie rūpinasi" Ukrainos valdžios institucijomis, susipažinti su jų padaliniais: sustabdyti Donbaso blokadą ir tautinių mažumų diskriminaciją visoje šalyje

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia antradienį vykusiame Pasaulinės organizacijos Saugumo tarybos susitikime apkaltino JAV ir Europos Sąjungą dėl to, kad Ukraina nevykdo nė vieno iš Minsko susitarimų punktų, praneša leidinys Parlamentskaja gazeta.

  "Dėl to, kad Kijevo valdžios institucijos nesilaiko Minsko susitarimų, esate kalti jūs – JAV ir ES", —  cituoja TV kanalas RT jo žodžius.

  Diplomatas taip pat pabrėžė, kad rinkimai nepripažintose Donbaso respublikose, numatyti lapkričio 11 dieną, niekaip nesusiję su "Minsko-2" vykdymu.

  Be to, jo nuomone, yra įtikinamų priežasčių manyti, kad Kijevas yra susijęs su nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos vadovo Aleksandro Zacharčenkos nužudymu. Nebenzia mano, kad Zacharčenko buvo nužudytas, siekiant destabilizuoti padėtį regione.

  Rugsėjo 28 dieną Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kalbos JT Generalinėje Asamblėjoje metu pareiškė, kad Kijevo valdžios institucijos, užuot vykdžiusios Minsko susitarimus ir užmezgusios dialogą su DLR ir LLR, tikisi, kad į regioną su Vakarų parama bus įvestos okupacinės pajėgos. Diplomatas paragino "tuos, kurie rūpinasi" Ukrainos valdžios institucijomis, susipažinti su jų veiklos padariniais ir sustabdyti Donbaso blokadą ir tautinių mažumų diskriminaciją visoje šalyje.

  Dar šia tema

  Sunkios pagirios. Europa skaudžiai pervertina Ukrainos Maidaną
  Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
  Ukrainos laukia "baisios problemos" dėl fašizmo, teigia buvęs šalies ministras
  Ukraina sugalvojo būdą, kaip "susigrąžinti" Azovo jūrą
  Tegai:
  diskriminacija, Donbasas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos