20:48 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Vyriausybės rūmai, archyvinė nuotrauka.

  Vyriausybės pasitarimai bus vieši

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Vyriausybės pasitarimai, analogiškai kaip ir posėdžiai, taip pat bus transliuojami internetu, bus daromi bei saugomi jų garso ir vaizdo įrašai

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Siekiant užtikrinti Vyriausybės priimamų sprendimų viešumą ir suvienodinti Vyriausybės posėdžių ir pasitarimų garso ir vaizdo įrašų teisinį reguliavimą, ministrų kabinetas pritarė Vyriausybės įstatymo pakeitimo projektui, kuris skubos tvarka bus teikiamas Seimui, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

  Šis įstatymo pakeitimas reglamentuoja Vyriausybės pasitarimų garso ir vaizdo  įrašų darymą, tvarkymą ir saugojimą.

  Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, bus vadovaujamasi atviros Vyriausybės darbo principais ir sutvarkius teisinį reglamentavimą viešumo bus dar daugiau, nes ministrų kabineto pasitarimai, analogiškai kaip ir posėdžiai, taip pat bus transliuojami internetu, bus daromi bei saugomi jų garso ir vaizdo įrašai.

  Tad ir pasitarimų įrašai tiek žiniasklaidai, tiek visuomenei bus viešai prieinami.

  Ministrų kabineto pasitarimų vaizdo ir garso įrašų reglamentavimas įsigalios Seimui skubos tvarka priėmus Vyriausybės įstatymo pataisą.

  Skandalas dėl sunaikinto įrašo

  Anksčiau įvyko vyriausybės susitikimas, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl žurnalistams teikiamų "Registrų centro" duomenų. Kai klausimas buvo atidėtas, žurnalistai reikalavo susirinkimo įrašo, tačiau jis buvo sunaikintas Vyriausybėje.

  Rugsėjo mėnesį "Registrų centras" be išankstinio įspėjimo baigė nemokamai teikti žiniasklaidai informaciją apie įmonių ir asmenų veiklą. Pasak žurnalistų, tai pažeidžia teisę gauti ir skleisti informaciją, garantuojamą Konstitucijos ir įstatymo. Žiniasklaidos atstovai pareikalavo panaikinti apribojimus ir surengė mitingą.

  Dėl to ministrų kabinetas priėmė nutarimą, pagal kurį "Registrų centras" teiks žurnalistams informaciją apie juridinių ir fizinių asmenų veiklą valstybės biudžeto sąskaita. Tokia priemonė bus taikoma tol, kol įsigalios įstatymo pataisos, leidžiančios žiniasklaidai naudoti duomenis nemokamai.

  Opozicija tvirtina, kad premjeras pats davė nurodymą Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams sunaikinti žiniasklaidos prašomą Vyriausybės pasitarimo garso įrašą, taip šiurkščiai pažeisdamas Lietuvos visuomenės informavimo įstatymą.

  >

  Dar šia tema

  Vyriausybės posėdžių vaizdo įrašus galima bus peržiūrėti bet kuriuo metu
  Skvernelis siūlo visus vyriausybės pasitarimus transliuoti internetu
  Opozicijai nepavyko pradėti Skvernelio atsistatydinimo procedūros
  Ar buvo įrašas: konservatoriai atakoje prieš Skvernelį pasitelkė žiniasklaidą
  Tegai:
  vaizdo įrašas, vyriausybė

  Svarbiausios temos