05:27 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Europos tautų mugė, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius ir Karoblis su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju aptarė saugumą ES

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2302

  Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju aptarė karinius ir energetinius saugumo aspektus

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 31 dieną Vilniuje susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju A. Wessu Mitchellu ir aptarė regiono saugumo stiprinimo klausimus, dvišalį bendradarbiavimą bei paramą Rytų partneriams, rašo URM spaudos tarnyba.

  "Lietuvos atstovai akcentavo būtinybę įgyvendinti NATO vadovų susitikimo sprendimus, ypač dėl geresnio pasirengimo greitai reaguoti į krizes, Baltijos jūros regiono saugumo stiprinimo oro gynybos ir kitose srityse", — rašoma pranešime.

  Linkevičius padėkojo už JAV ir Mitchello asmeninį dėmesį Baltijos šalių saugumo problematikai ir paprašė tolesnės paramos šiais klausimais. Pasak ministro, nuolatinis JAV pajėgų buvimas mūsų regione išlieka Lietuvos tikslas.  

  Per pokalbį daug dėmesio skirta ir energetinėms, informacinėms ir kitoms hibridinėms grėsmėms, įskaitant "nesaugią Astravo atominę elektrinę". Anot Linkevičiaus, šiuos iššūkius įveikti galima tik bendromis pastangomis, todėl Lietuva suinteresuota glaudžiau bendradarbiauti su JAV. 

  Susitikime taip pat kalbėta apie tolesnes pastangas pakeisti agresyvią Rusijos politiką, įskaitant sankcijas, ir paramą Ukrainai.

  Dar šia tema

  Europos Komisija "pastatė į vietą" Lietuvą, blokuojančią Astravo AE statybą
  Latvijos gyventojams pasiūlyta patiems išgyventi karo ar krizės atveju
  Lietuvos parlamentarai toliau sudaro kliūtis Astravo AE
  Pusė Vakarų šalių gyventojų mano, kad žiniasklaida yra šališka Rusijai
  Tegai:
  Raimundas Karoblis, Linas Linkevičius, Europa, saugumas

  Svarbiausios temos