16:32 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Remigijus Šimašius

  Vilniaus meras palieka Liberalų sąjūdžio gretas

  © Photo: facebook / Remigijus Šimašius
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Anksčiau Šimašius turėjo nesutarimų su partijos vadovybe dėl Vilniaus skyriaus sprendimo dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose ne pagal partijos, bet pagal komiteto sąrašą; remiantis tuo, Šimašiaus narystė Liberalų sąjūdžio gretose buvo sustabdyta

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvos sostinės meras Remigijus Šimašius penktadienį paskelbė, kad palieka Liberalų sąjūdžio gretas, praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

  Anksčiau Šimašius turėjo nesutarimų su partijos vadovybe dėl Vilniaus skyriaus sprendimo dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose ne pagal partijos, bet pagal komiteto sąrašą. Remiantis tuo, Šimašiaus narystė partijoje buvo sustabdyta.

  "Man buvo brangus tas laikas su partija, aš tam daug jėgų atidaviau, man atrodo, tai buvo daug žadanti jėga. Dabar, matau, ji yra stagnuojanti, nenorima priimti drąsių sprendimų. Ne visur, aišku, kai kuriuose miestuose yra labai gerų žmonių. [...] Bet reikia judėti pirmyn", – aiškino  Šimašius.

  Šimašius negailėjo kritikos Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eugenijui Gentvilui ir partijos valdybai. Savo ruožtu jis džiaugėsi, kad prie komiteto "Už Vilnių" prisijungė visi Liberalų sąjūdžio frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje nariai ir kiti liberalių pažiūrų žmonės.

  "Palieku Liberalų sąjūdį, nes laisvės idėja man svarbesnė už partinę struktūrą", — rašo sostinės meras savo Facebook paskyroje .

  Liberalų judėjimas Lietuvoje yra politinė partija, įkurta 2006 m.

  Pasak  Šimašiaus, rinkimų komiteto "Už Vilnių" tikslai atitinka jo anksčiau skelbtą 12 ambicijų programą: viešosios ir privačios partnerystės būdu pritraukti 300 mln. eurų investicijų ir radikaliai atnaujinti mokyklas per 4-7 metus, žadamos atlyginimų "grindys" mokytojams, atnaujinti ir kultūrai pritaikyti buvusią pramoninę pietinę Vilniaus dalį, nauji sporto, kultūros ar kito pobūdžio objektai kiekviename mikrorajone, iki 2020-ųjų baigti dviračių ir paspirtukų takų tinklą, nutiesti mažiausiai po 100 kilometrų šaligatvių ir gatvių kasmet. Politinis judėjimas yra orientuotas į aktyvią pilietinę ir socialiai atsakingą visuomenę, kurioje žmonės ir valdžios institucijos dirba kartu, kad užtikrintų tinkamą gyvenimo lygį. Komitetui nuo 2017 metų vadovauja  Eugenijus Gentvilas.

  Remigijus Šimašius nuo 2015 metų eina Vilniaus mero pareigas. Kitais metais Lietuvoje bus surengti prezidento, Europos Parlamento, taip pat savivaldybių tarybų rinkimai.

  Dar šia tema

  Lietuvos premjeras ir Vilniaus meras susitarė dėl stadiono statybų
  Sostinės merui reikės pasiaiškinti dėl nekokybiško šiukšlių išvežimo
  Vilniaus meras pervadina gatves ir aikštes
  VTEK tirs Vilniaus mero Šimašiaus elgesį
  Tegai:
  Lietuvos Liberalų sąjunga, Remigijus Šimašius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos