21:14 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Lietuvos geležinkeliai

  "Lietuvos geležinkelių" vadovas kaltinamas dėl "abejotinos" kelionės į Maskvą

  © Facebook/Lietuvos geležinkeliai
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  "Lietuvos geležinkelių" vadovas kaltinamas pažeidus  konstitucinę nuostatą, kad Lietuva negali jungtis į jokias posovietines sandraugas ir sąjungas

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi rašytiniu klausimu į susisiekimo ministrą Roką Masiulį dėl AB "Lietuvos geležinkeliai" vadovo Manto Bartuškos viešai neskelbtos kelionės į Maskvą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, jog AB "Lietuvos geležinkeliai" vadovas Mantas Bartuška praėjusį mėnesį lankėsi Maskvoje ir dalyvavo renginyje "Valstybių – sandraugos narių 69-asis geležinkelių transporto tarybos posėdis", parlamentaras Kreivys prašo susisiekimo ministro Roko Masiulio atsakyti, ar žiniasklaidoje paskelbta informacija yra teisinga, bei kokios valstybės priklauso renginio pavadinime minimai sandraugai?

  Taip pat ministro klausiama, kokiomis teisėmis AB "Lietuvos geležinkeliai" dalyvauja šioje sandraugoje, ar priklauso valdymo struktūroms ir ar yra įsipareigojusi laikytis patvirtintų nuostatų ar susitarimų?

  Kartu domimasi, ar šio renginio metu buvo pasirašyti kokie nors susitarimai ar priimti sprendimai? Taip pat klausiama, dėl kokių priežasčių apie šią kelionę iš anksto viešai nebuvo pranešta visuomenei, o apie susitikimo išdavas, nebuvo skelbiama nei įmonės, nei ministerijos interneto svetainės naujienose?

  Pasak Kreivio, nemažai klausimų kyla dėl tokio nacionaliniam saugumui strateginę reikšmę turinčios įmonės vadovo Manto Bartuškos viešai neskelbto vizito. Jo manymu, toks "slaptas dalyvavimas" posovietinių šalių sandraugoje yra nepriimtinas.

  Lietuvos žurnalistas Rimvydas Valatka LRT kaltina "Lietuvos geležinkelių" vadovą pažeidus  konstitucinę nuostatą, kad Lietuva negali jungtis į jokias posovietines sandraugas ir sąjungas.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai

   

  Dar šia tema

  Rubesa apkaltino Lietuvą "Rail Baltica" valdymo principų pažeidimu
  "Lietuvos geležinkelių" keleivių skaičius išaugo net 25 procentais
  Lietuvos ir Lenkijos geležinkeliai tariasi dėl greičio didinimo galimybių
  "Lietuvos geležinkelių" pajamos vėl padidėjo
  "Lietuvos geležinkeliai" savo veikloje taikys išmaniąsias technologijas
  Tegai:
  posovietinės šalys, Konstitucija, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos