20:49 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Liberalų sąjūdžio būstinė, archyvinė nuotrauka.

  Pranašaujama Liberalų sąjūdžio griūtis

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Visą savaitę liberalų partijoje vyko sukrėtimai, o penktadienį įvyko didžiausias jų

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Penktadienį Lietuvos politinę padangę sudrebino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir Seimo narės Aušrinės Armonaitės pasitraukimas iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, praneša LRT.

  Pasak Mykolo Romerio universiteto lektorės, politologės Rimos Urbonaitės, visą savaitę liberalų partijoje vyko sukrėtimai, o penktadienį įvyko didžiausias jų.

  Politologė išskyrė, kad savaitės pradžioje Liberalų sąjūdyje vyko netikėti dalykai – derybas dėl atėjimo į partiją vykdė Pagėgių meras Virginijus Komskis.

  Pasak Urbonaitės, tai buvo dar viena priežastis, kodėl partijos lyderiai nusprendė trauktis. Anot jos, neįtikėtina tai, kad partijos vadovybė negalvoja apie savo reputaciją, kuri ir taip sutepta ir sunkiai atkuriama.

  Dar vienas sukrėtimas – Varėnos meras ir Liberalų sąjūdžio atstovas Algis Kašėta nusprendė savivaldos rinkimuose dalyvauti su įkurtu visuomeniniu rinkimų komitetu, o tai, anot politologės, gali sukurti sniego gniūžtės efektą, kai vis daugiau Liberalų sąjūdžio narių jungsis į rinkimų komitetus.

  "Armonaitės ir Šimašiaus traukimasis iš Liberalų sąjūdžio atrodo kaip visiška pabaiga, nors to nedramatizuoja partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Vis dėlto išeina žmonės, kurie turi mažiausiai problemų dėl jų reputacijos ir kurie "dėžučių skandale" figūravo mažiausiai arba visai nefigūravo", – pastebėjo politologė.

  Kaip teigia Urbonaitė, visi šie įvykiai signalizuoja apie galimą Liberalų sąjūdžio griūtį.

  Politologė sako mananti, kad Liberalų sąjūdžiui yra jau paskutinės dienos ir naujo visuomeninio rinkimų komiteto pagrindu gali kurtis nauja politinė partija, kuri galėtų dalyvauti 2020 metų Seimo rinkimuose.

  Šimašiaus pasitraukimas iš partijos

  Anksčiau Šimašius turėjo nesutarimų su partijos vadovybe dėl Vilniaus skyriaus sprendimo dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose ne pagal partijos, bet pagal komiteto sąrašą; remiantis tuo, Šimašiaus narystė Liberalų sąjūdžio gretose buvo sustabdyta.

  Šimašius negailėjo kritikos Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eugenijui Gentvilui ir partijos valdybai. Savo ruožtu jis džiaugėsi, kad prie komiteto "Už Vilnių" prisijungė visi Liberalų sąjūdžio frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje nariai ir kiti liberalių pažiūrų žmonės.

  Dar šia tema

  Liberalai sukritikavo etatinį mokytojų apmokėjimą
  Liberalai: Valdantieji sąmoningai blokuoja opozicijos veiklą Seime
  Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
  Tegai:
  liberalai

  Svarbiausios temos