18:26 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė dalyvaus tarptautinės Kinijos importo parodos atidaryme

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3401

  Kinijoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus importo parodos atidaryme, kur savo gaminius pristatys beveik 3 tūkstančiai įmonių iš 130 valstybių

  VILNIUS, lapkričio 4 - Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda darbo vizitą Šanchajuje (Kinija), kur dalyvaus pirmosios tarptautinės Kinijos importo parodos atidaryme.

  Iš viso parodoje Šanchajuje savo gaminius pristatys 2800 įmonių iš 130 valstybių.

  "Tokia aukšto lygio tarptautinė importo paroda rengiama išskirtiniame globaliame kontekste, kai stiprėja įtampa dėl tarptautinės prekybos sąlygų, ir pradeda naują Kinijos prekybos politikos etapą. Būdama didžiausia eksportuotoja pasaulyje, Kinija dabar siekia atverti savo rinką kitų šalių importui", — rašoma pranešime spaudai.

  Parodoje šalies vadovė aplankys 2 nacionalinius paviljonus ir susitiks su Lietuvos verslininkais. Paviljonuose savo gaminius pristatys 18 šalies įmonių. Vienas jų – skirtas maisto gaminiams, ten pristatyti duona, pienas, padažai ir kiti maisto produktai. Antrajame paviljone bus pristatyti Lietuvos tekstilės, drabužių, baldų, interjero dizaino gaminiai.

  Kinija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

  Pranešama, kad dabar Kinija yra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė Azijoje. Dvišalės prekybos apyvarta pernai siekė milijardą eurų, Lietuvos eksportas į šią šalį didėjo 46 proc. ir siekė 180 mln. eurų, o importas didėjo 16 proc. – iki 823 mln. eurų.

  Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu iš žemės ūkio ir maisto produkcijos lietuviai į Kiniją daugiausia eksportuoja pieno produktų: pieno konservų, sūrių, maistinių pieno miltų, taip pat žuvies ir jos gaminių.

  Beje, tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje sudaro 5,61 mln. eurų, o lietuviai Kinijoje investavę kelis kartus didesnę sumą – 24,37 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Kinija pasirengusi priimti lietuvišką jautieną ir grūdų produktus
  Trampas papasakojo, kuo Kinija pavojingesnė už Rusiją
  Lietuva ketina peržiūrėti savo poziciją santykiuose su Kinija
  Tegai:
  Kinija, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos