07:13 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Pagal Nacionalinio kibernetinio saugumo indeksą Lietuva užima pirmą vietą

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Po duomenų atnaujinimo Lietuva užima pirmą vietą Nacionalinio kibernetinio saugumo indekse ("Cyber Security"), rašoma "Cyber Security" svetainėje.

  Sudarant ataskaitą atsižvelgta į 2018 metais atnaujintą Lietuvos kibernetinio saugumo įstatymą, pasinaudojant ES direktyva dėl tinklo ir informacinių sistemų saugumo.

  Национальная кибер безопасность
  Nacionalinis kibernetinio saugumo indeksas

  Taip pat minima, kad Lietuvos indeksą pakėlė ir pasiekimai edukacijoje kibernetinės saugos srityje, pasiruošimas atsakui į kibernetinius incidentus bei kibernetinių krizių valdyme. Lietuva gavo maksimalų įvertinimą devyniose iš dvylikos kompetencijų.

  Lietuvos Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją >>

  Antrą vietą pagal indeksą užėmė Ispanija. Lietuvos artimiausios kaimynės Estija ir Latvija taip pat užėmė aukštas, atitinkamai trečią ir dvyliktą vietas, Lenkija pateko į 14-ą vietą. Ketvirta tapo Prancūzija, toliau rikiuojasi Vokietija, Slovakija, Singapūras ir Suomija, Jungtinė Karalystė ir Čekija. Rusijai pagal šį indeksą atiteko 21, JAV — 23, Ukrainai — 24 vieta, Baltarusijai — 34. Iš viso reitinguojama 117 šalių.

  Dar šia tema

  KAM ir žiniasklaidos priemonės pasirašys susitarimą dėl kibernetinio saugumo
  Viešosios įstaigos ir įmonės bendrai dalyvauja kibernetinėse pratybose
  Zombiai atrieda atidunda...
  Seimas ir toliau aiškinsis situaciją dėl įrašo sunaikinimo bei kibernetinio saugumo

  Svarbiausios temos