03:08 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Tuskas mano, kad Lenkijos valdančiosios partijos lyderis Jaroslavas Kačinskis balansuoja ties riba, kai menkiausia klaida gali paskatinti šalį išeiti iš ES

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Dėl konflikto su Briuseliu Lenkija netrukus gali palikti Europos Sąjungą ("Polexit"), britų laikraštis Express cituoja Europos Vadovų Tarybos pirmininko, Lenkijos politiko Donaldo Tusko žodžius.

  "Kyla labai rimta grėsmė", kad "Polexit" gali įvykti "atsitiktinai"", — pareiškė jis.

  Jo nuomone, Lenkijos valdančiosios partijos lyderis Jaroslavas Kačinskis balansuoja ties riba, kai menkiausia klaida gali paskatinti šalį išeiti iš ES.

  "Bijau, kad Europos noras bet kokia kaina sulaikyti Lenkiją gali būti mažesnis nei Didžiosios Britanijos atveju. Taigi, mano nuomone, situacija yra labai, labai rimta", — padarė išvadą Tuskas.

  Kalbant apie galimą išėjimą iš Europos Sąjungos, Lenkijoje reguliariai svarstomas klausimas dėl šalyje vykstančių reformų kritikos. Europos Komisija buvo ypač nepatenkinta Lenkijos partijos "Teisė ir teisingumas" sprendimu modernizuoti teismų sistemą. EK mano, kad priimti įstatymai pažeidžia teisinės valstybės principus ir suteikia politinę galią kontroliuoti teismų sistemą.

  Praėjusių metų pabaigoje EK pradėjo procedūrą, dėl kurios būtų prarasta Varšuvos teisė balsuoti Europos Sąjungos Taryboje. Rugpjūčio mėnesį EK nurodė Lenkijos valdžios institucijoms per mėnesį teismų reformą sutvarkyti taip, kad atitiktų ES reikalavimus.

  Taip pat Briuselis nepatenkintas tuo, kad Lenkija atsisakė priimti migrantus. Be to, kritikuojama Tusko, kuris anksčiau buvo šalies ministras pirmininkas ir yra dabar didžiausios opozicijos partijos "Pilietinė platforma" įkūrėjas, politika.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV neatsiklaus Briuselio apie raketų dislokaciją Europoje
  Baltijos šalių delegacija pirmą kartą aplankys Krymą
  Klaidinga informacija apie generinius vaistus griauna pasitikėjimą ES
  Siekiama stiprinti Europos stabilumo mechanizmo instituciją
  Tegai:
  išėjimas iš Europos Sąjungos, Jaroslavas Kačinskis, Lenkija, Donaldas Tuskas

  Svarbiausios temos