10:45 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Demokratų opozicija tikisi kontroliuoti bent vieną iš dviejų kongreso rūmų, jei taip atsitiks, demokratai galės blokuoti daugumą Trampo administracijos teisėkūros iniciatyvų ir daryti spaudimą Baltiesiems rūmams

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas apibūdino preliminarius Kongreso rinkinų rezultatus kaip "milžinišką sėkmę".

  ​Balsavimas vyko antradienį. Rinkimai vadinami tarpiniais, nes jie vyksta dabartinio prezidento kadencijos viduryje. Demokratų opozicija tikisi kontroliuoti bent vieną iš dviejų Kongreso rūmų. Jei taip atsitiks, demokratai galės blokuoti daugumą Trampo administracijos teisėkūros iniciatyvų ir daryti spaudimą Baltiesiems rūmams.

  Rinkimuose dvejiems metams bus perrinkta visa atstovybių rūmų sudėtis (435 deputatų), taip pat 35 iš 100 senatorių, iš kurių tik aštuonias vietas anksčiau turėjo respublikonai.

  Tuo pačiu metu respublikonai turi daugumą  Senate (51 vieta) ir išlaikys ją, net jei prarastų vieną vietą: santykio 50:50 atveju viceprezidentas Maikas Pensas galės balsuoti kaip Senato pirmininkas.

  Demokratams reikia mažiausiai 51 balso, kad galėtų kontroliuoti senatą.

  Be to, dešimtyje valstijų buvo renkami gubernatoriai.

  JAV žiniasklaidos prognozės

  JAV žiniasklaida prognozuoja, kad Senato rinkimus laimės Respublikonų partija. Remiantis NBC prognozėmis, jie užims 52 vietas. Panašią prognozę pateikė kanalas ABC.

  Pergalė Atstovų rūmuose pranašaujama demokratams. CNN televizijos kanalas mano, kad jie gaus 238 vietas, o respublikonai - 197. Savo ruožtu NBC televizijos kanalas mano, kad demokratai užims 229 vietas, o jų oponentai - 206. 

  Prognozė grindžiama preliminarių balsavimo rezultatų skaičiavimu, dar nėra oficialių duomenų. Demokratų partijos pergalę rinkimuose į Atstovų rūmus anksčiau pranašavo kelios pagrindinės JAV žiniasklaidos priemonės.

  Ši sėkmė bus pirmoji demokratams nuo 2008 metų, kai jie laimėjo gavę 257 vietas.

  Pagrindiniai televizijos kanalai ir "Associated Press" naujienų agentūra prognozuoja nugalėtojus atskirose valstybėse iki balsų skaičiavimo pabaigos, remdamiesi jų statistinių dalinių rezultatų apdorojimo metodais. Šios prognozės nėra oficialios, tačiau jos labai populiarios ir dažniausiai sutampa su galutiniu rezultatu.

  Dar šia tema

  Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva?
  Linkevičius ir Karoblis su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju aptarė saugumą ES
  JAV gali įvesti sankcijas Tarptautiniam baudžiamajam teismui
  Tegai:
  Baltieji rūmai, Donaldas Trampas, JAV Kongresas

  Svarbiausios temos