01:23 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Ministro Pirmininko teikimu įkurti naują LRT valdymo organą – valdybą ir dar daugiau – prievaizdą (ombudsmeną) signalizuoja apie bandymus perimti nacionalinio transliuotojo ne tik finansų, bet ir turinio kontrolę

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Seimo nariai iš įvairių frakcijų kreipėsi į Seimo valdybą, prašydami nepriklausomo ekspertų įvertinimo Seimo nutarimui, kuriuo būtų patvirtintos Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvados dėl Lietuvos radijo ir televizijos  veiklos, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Vakar šio nutarimo priimti nepavyko, nes jo projektas grąžintas tobulinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio vadovaujamam Seimo Kultūros komitetui.

  Pasak vienos iš šio prašymo iniciatorių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Monikos Navickienės, klausimas dėl nacionalinio transliuotojo ateities negali būti politizuojamas, nors tokių požymių valstiečių ir žaliųjų frakcijos vadovaujamame Seime galima įžvelgti.

  Pasak parlamentarės, valdančiųjų pastangos Ministro Pirmininko teikimu įkurti naują LRT valdymo organą – valdybą ir dar daugiau – prievaizdą (ombudsmeną) signalizuoja apie bandymus perimti nacionalinio transliuotojo ne tik finansų, bet ir turinio kontrolę.

  "To demokratinėje valstybėje negalime leisti. Žiniasklaidos laisvė ir minties sklaida negali būti kontroliuojama. Matome požymių, kad būtent to siekia valdantieji, desperatiškai bandydami užgniaužti juos kritikuojančią žiniasklaidą," – pareiškė  Navickienė.

  Todėl Seimo nariai prašo, kad prieš grąžinant į Seimo darbotvarkę valdančiųjų frakcijos seniūno vadovaujamo Kultūros komiteto "patobulintą" Seimo nutarimo projektą, jis būtų įvertintas nepriklausomų, politiškai neangažuotų ekspertų.

  Dar šia tema

  Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!
  Ar buvo įrašas: konservatoriai atakoje prieš Skvernelį pasitelkė žiniasklaidą
  Tegai:
  kontrolė, LRT, ministras pirmininkas

  Svarbiausios temos