09:25 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau išreiškiamas poreikis panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Europos Parlamente siūloma svarstyti įstatymo pataisas dėl sankcijų Rusijos Federacijai panaikinimo, praneša RIA Novosti.

  Europos Parlamentas ruošiasi balsuoti dėl Užsienio reikalų komiteto pateikto metinio pranešimo apie ES bendros užsienio ir gynybos politikos įgyvendinimo. Šioje procedūros stadijoje deputatai pateikia savo siūlymus.

  Italijos parlamento narys Mario Borgesio pristatė dokumento 16 dalies pakeitimą, kuriame teigiama, kad reikia keisti požiūrį į ES santykius su rytinėmis kaimynėmis.

  "EP mano, kad ES ir Rusijos bendras interesas sustiprinti santykius, kurie atitinka tarptautinę teisę, taip pat mano, kad tikslinga panaikinti Rusijai taikomas sankcijas, kurios nesukuria nieko kito nei ekonominė krizė, kuri daro įtaką eksportuotojams ir didina nestabilumą užsienio politikoje ir gynyboje " — sakoma pranešime.

  Čekijos premjeras Andrejus Babišas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kitas deputatas Johannes Cornelis van Baalen pristatė to paties pranešimo pakeitimą, kuriame jis, atvirkščiai,  siūlo EP "raginti ES pratęsti ES sankcijas prieš Rusiją tol, kol Rusija įvykdys Minsko susitarimus" ir primygtinai reikalauja, kad "ES turėtų būti pasiruošusi ir toliau taikyti sankcijas, jei Rusija pažeidinės tarptautinę teisę".

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją įsikišus, įvedė sankcijas. Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pradėjo taikyti importo pakeitimo politiką ir nuolat kartoja, kad su ja kalbėti su sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos konflikto dalis ir Minsko susitarimų dėl situacijos sureguliavimo dalyvė. Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau išreiškiamas poreikis panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu
  Medvedevas pasirašė dekretą dėl atsakomųjų veiksmų prieš Ukrainą
  Britanijos ambasadorius: Londonas neieško konfrontacijos su Maskva
  Lavrovas įvardijo Rusijos pasitraukimo iš Europos Tarybos sąlygą
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, ES

  Svarbiausios temos