09:46 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  131

  Nauja kovinė santvarka Rytų Europos šalyse, įskaitant ir Baltijos šalis, byloja apie su puolimu susijusius NATO karinių pratybų uždavinius, teigia ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, lapkričio 7  —  Sputnik. Tečiadienį Baltijos šalyse ir Lenkijoje prasidėjo NATO pratybos "Anakonda-2018". Pirmą kartą istorijoje NATO pratybos vyksta trijų Baltijos respublikų — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — teritorijose.

  Interviu Radio Sputnik karo ekspertas Aleksandras Chrolenko suabejojo gynybiniu pratybų pobūdžiu, kurį paskelbė NATO.

  "NATO retorika, kad visos jų mintys nukreiptos į Baltijos šalių apsaugą, yra juokinga, atsižvelgiant į kariuomenės atliekamas užduotis šiose pratybose. Šios užduotys yra akivaizdžiai puolamojo pobūdžio ir byloja apie pagreitintą Rytų Europos šalių apsiginklavimo pertvarką, naujų bazių dislokavimą, NATO infrastruktūros atnaujinimą, vis naujesnę kovinę santvarką Rytų Europoje, ypač Baltijos valstybėse... Visa tai rodo, kad jie ruošiasi ne apsisaugoti, juolab, kad nėra nuo ko gintis; jie ruošiasi atakuoti", — pabrėžė ekspertas.

  Chrolenko taip pat sakė, kad NATO pratybos vyks dviem etapais: laukuose tęsis dešimt dienų, o vadovybės ir personalo pratybos — vienuolika.

  "Čia, matyt, visgi protingi žmonės supranta, kad jiems iškelta užduotis praktiškai neįmanoma. Tai reiškia, kad jie nori pamatyti, ar tankai gali važiuoti šiais keliais, koks yra geležinkelio laidumas, ar didelis oro koridorių pajėgumas, kiek visa tai realu, o ne vien egzistuoja agitacijų ir propagandos, kuria užsiėmė Briuselis ir Vašingtonas, lygmenyje", — sakė ekspertas.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Nyderlandai apkaltino Rusiją provokacijomis dėl NATO pratybų Arkties regione
  Estijoje atidaryti nauji objektai NATO kariuomenei ir technikai
  Lietuvoje prasidėjo tarptautinės pratybos "Geležinis vilkas"
  Tegai:
  anakonda, NATO pratybos

  Svarbiausios temos