15:01 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  160

  Vakarai yra labai nepatenkinti tuo, kad Rusijos Federacija sustiprino savo vakarines sienas, pastatydama prie jų naujausius ginklus, sako ekspertas Viktoras Baranecas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Trečiadienį Lenkijoje ir Baltijos šalyse prasidėjo didelės NATO karinės pratybos "Anakonda-2018". Manevrai vyks dviem etapais: lauko manevrai tęsis lapkričio 7-16 dienomis, o komandinio štabo – nuo lapkričio 26 dienos iki gruodžio 6 dienos. Pratybų metu NATO kariai pirmą kartą treniruosis vykdyti priverstinį civilių gyventojų perkėlimą iš kovinių veiksmų zonos.

  Interviu Sputnik Lietuva atsargos pulkininkas, laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas Viktoras Baranecas pareiškė, kad dabartiniai NATO manevrai negali būti vertinami atskirai nuo praėjusių metų pratybų. Pasak jo, NATO kariai "kaitina" šiaurės vakarų flangą. Be to, NATO pratybų planas, tikriausiai, formuojamas aplink Kaliningrado sritį.

  "Visuose geopolitiniuose planuose NATO Kaliningrado sritis laikoma stambiausiu kaulu NATO "nasruose", kurie yra nukreipti prieš Rusiją. O Pentagone, NATO būstinėje, egzistuoja net atskiras planas, kuris yra susietas su Rusijos karinės grupuotės Kaliningrade blokavimu. Visuose planuose šis tikslas... įrašytas pirmuoju numeriu tolimesnio žengimo į Rusijos teritoriją atveju", — pasakė ekspertas.

  Tačiau, pasak jo, Rusija saugo regioną ir iš jūros, ir iš sausumos, ir iš oro.

  "Juos [NATO karius] labai erzina mūsų zenitinių raketų sistemų S-400, mūsų operacinių-taktinių kompleksų "Iskander" buvimas Kaliningrado srityje," – pabrėžė Baranecas.

  Jo nuomone, pratybos atlikti priverstinį civilių gyventojų perkėlimą iš kovinių veiksmų zonos vykdomos ideologinės agitacijos tikslu.

  "Visa tai sukelia psichozę tarp vietos gyventojų, o kartu tai yra propagandinis šių pratybų tikslas – suaktyvinti antirusišką psichozę", — padarė išvadą Baranecas.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Estijoje atidaryti nauji objektai NATO kariuomenei ir technikai
  Suomijos prezidentas nerado grėsmių Baltijos valstybėms iš Rusijos pusės
  Ekspertas: pratybose "Anakonda-2018" Baltijos šalys ruošiasi pulti
  Tegai:
  karinės pratybos, Rusija, Kaliningradas, NATO

  Svarbiausios temos