08:10 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka.

  Austrijos prezidentas neplanuoja susitikti su Putinu Paryžiaus forume

  © Sputnik / Алексей Никольский
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2901

  Į Pasaulinį forumą, kurio metu vyks iškilminga ceremonija, susirinks dešimtys pasaulio lyderių ir vyriausybių vadovų

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Austrijos prezidentas Aleksandras Van der Bellenas nesirengia susitikti su Vladimiru Putinu Paryžiaus taikos forume, RIA Novosti pranešė Austrijos prezidento atstovas žiniasklaidai Reinhardas Pickle-Herkas.

  Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmetis bus švenčiamas Prancūzijoje sekmadienį, lapkričio 11 dieną. Į Pasaulinį forumą, kurio metu vyks iškilminga ceremonija, susirinks dešimtys pasaulio lyderių ir vyriausybių vadovų. Šalia Triumfo arkos ir kitose istorinėse vietose vyks atminimo ceremonijos.

  Daugiau kaip 60 valstybių ir vyriausybių vadovų, įskaitant Rusijos Federacijos prezidentą, dalyvaus Pasauliniame forume Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono kvietimu.

  "Paryžiuje nenumatytas dvišalis susitikimas su prezidentu Putinu", — sakė Pickle-Herkas.

  Jis taip pat neatsakė į klausimą, ar Austrijos prezidentas ketina aptarti su kolegomis situaciją Europoje, susijusią su galima Austrijos pareigūnų žvalgybos veikla Rusijos naudai.

  Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas penktadienį sakė, kad buvę Austrijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas buvo įtariamas, kad dvidešimt metų Rusijos naudai vykdė žvalgybos veiklą. Rusijos ambasada atsisakė komentuoti žiniasklaidos pranešimą.  Taip pat paaiškėjo, kad dėl incidento Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl atšaukė vizitą į Rusijos Federaciją.

  Austrijos gynybos ministerijos vadovas Mario Kunasekas sakė, kad ministerija prieš kelias savaites gavo "draugiškos tarnybos" informaciją. Pasak žiniasklaidos pranešimų, kalbama apie Vokietijos specialiąsias tarnybas.

  Dar šia tema

  Kodėl Makronas paprašė Putino ir Trampo atšaukti savo derybas Paryžiuje
  Makronas: JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo kelia grėsmę Europos saugumui
  Prancūzijos istorikas paragino padėkoti Rusijai už pergales pasauliniuose karuose
  Tegai:
  vadovas, vyriausybė, pasaulio lyderiai

  Svarbiausios temos