05:43 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: lietuviai nebekreipia dėmesio į politikų ginčus

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Karbauskio ir "Agrokoncerno" istorija neturės jokios įtakos valdančiosios partijos reitingui, įsitikinęs politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Kritikų išpuoliai prieš valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderį Ramūną Karbauskį yra konfrontacijos su opozicija, kuriai, visų pirma, atstovauja partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD), dalis, interviu Sputnik Lietuva teigė politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

  Ramūnas karbauskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Anksčiau LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad UAB "Agrokoncernas" importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės "Minudobrenija", esančios Voronežo srityje, Rosošo mieste. Tai azotinių trąšų gamykla, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. Tyrime pabrėžiama, kad sankcijos apeinamos, trąšas iš Rotenbergui priklausančios bendrovės perkant per Dubajų. Tačiau į Lietuvą nupirktos trąšos atkeliauja iš Rusijos per Ukrainos teritoriją. "Minudobrenija" azotinių trąšų gamykla įsikūrusi netoli sienos su Ukraina, vos už 1354 km nuo Lietuvos.

  Bendrovė "Minudobrenija" neįtraukta į sankcijų sąrašą, tačiau Rotenbergui nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu.
  "Sputnik" pašnekovas pabrėžė, kad konservatoriai visokeriopai bando diskredituoti Karbauskį ir jo partiją.

  "Jau kurį laiką opozicija, švelniai tariant, kaltina jį tuo, kad jis yra "Kremliaus agentas", dirba Rusijos naudai ir panašiai. Tuo pat metu oponentai ieško, į ką įsikibti vidaus politikoje, todėl tokia kampanija, kuri vykdoma prieš jį trąšų pirkimo kontekste, — ne naujiena, o seniausiai apibrėžta bendra tendencija",  — sakė Volovojus.

  Politologas neneigia to, kad šis incidentas susijęs su artėjančiais prezidento rinkimais Lietuvoje, tačiau visa tai prasidėjo, kai tik "valstiečiai" laimėjo Seimo rinkimus.

  "Viskas iš karto prasidėjo: buvo sakoma, kad šio asmens verslas yra susijęs su Rusija, todėl negalima pasitikėti tokiu politiku. Rinkimai yra tik papildomas elementas, tačiau, kaip sakiau, tai pirmiausia atspindi bendrą tendenciją, kuri prasidėjo nuo pat tada, kai "valstiečiai" laimėjo rinkimus. Rusijos faktorius yra labai patogus bendrame Lietuvos kontekste", — pabrėžė ekspertas.

  Pasak politologo, Lietuvos politikai vidaus politikos kovoje naudoja Rusijos faktorių. Volovojus pabrėžia, kad tai yra labai patogu, atsižvelgiant į "sudėtingus Rusijos ir Lietuvos santykius užsienio politikos arenoje".

  Tačiau lietuviai nekreipia dėmesio į tokias istorijas, kuriose minima Rusija. Pasak politologo, "valstiečių" partijos reitingas dėl to nepasikeis, greičiausiai juos paveiks politikų sprendimai vidaus, o ne užsienio politikoje.

  Dar šia tema

  Karbauskis pasiūlė pripažinti "miško brolį" faktiniu Lietuvos vadovu
  Butkevičius papasakojo, kaip Grybauskaitė kovoja su Seimu
  Valdantieji prašo atlikti tyrimą dėl padėties žemės ūkyje
  Lietuvos prezidento rinkimai ir "valstiečių" intriga
  Tegai:
  vidaus politika, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos