22:56 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Amerikos kompanija yra verslo projektas, parduodantis tai, kas parduodama, ir yra kur kas turtingesnė negu visa Lietuvos valstybė, teigia politikos analitikas Aleksejus Martynovas

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos aktyvistai nori priversti "Amazon" išimti iš prekybos marškinėlius su sovietine simbolika.

  Tai jau ne pirmas kartas, kai Lietuva reikalauja, kad nebūtų prekiaujama prekėms su sovietiniais simboliais. Anksčiau Lietuvoje buvo "paskelbtas karas" bendrovėms "Walmart" ir "Adidas" dėl prekių su tarybiniais simboliais. "Walmart" pažadėjo išimti iš prekybos internetinėse parduotuvėse marškinėlius su pjautuvu ir kūju.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Tarptautinio naujųjų valstybių instituto direktorius Aleksejus Martynovas sakė, kad visa Lietuvos politinė klasė kenčia nuo paranojinės šizofrenijos, o jos veiksmų logika pagrįsta vien rusofobija.

  "Noriu pastebėti, kad "Amazon" greičiausiai yra turtingesnė už visą Lietuvos valstybę. Labai tikėtina, kad "Amazon" nusispjovė į Lietuvos politikų pareiškimus. "Amazon" yra verslo projektas, ir jis parduoda tai, kas parduodama", — pabrėžė politikos analitikas.

  Martynovas pažymėjo, kad dėl antirusiškos kampanijos, kuri pastaruosius kelerius metus vyksta pasaulinėje žiniasklaidoje, paprasti žmonės susidomėjo sovietmečio daiktais ir praeities objektais arba atitinkamais simboliais.

  "Egzistuoja sovietinės simbolikos, rusiškų žodžių mados tendencija, tai šiuo metu yra labai madingas dalykas. Jei yra paklausa, yra ir pasiūla", — apibendrino ekspertas.

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pasipiktino tarybine simbolika "Adidas" produkcijoje
  Ukraina priminė "Adidas" apie baudžiamąją atsakomybę už TSRS simboliką
  Lietuvos URM paskelbė diplomatinį karą "Adidas"
  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tarybinė cenzūra: Lietuva užsipuolė amerikiečių verslininkus
  Tegai:
  sovietinė simbolika, Amazon

  Svarbiausios temos