17:46 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Valstybių vadovai aptarė daugybę problemų Paryžiuje, įskaitant Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, Sirijos, prekybos, padėties Saudo Arabijoje, sankcijų, Afganistano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos klausimus

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas persimetė keliais žodžiais Paryžiuje ir nutarė, "kad reikia pasikalbėti", — sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Donaldas Trampas Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečio šventės metu.
  Пресс-служба Президента РФ

  Jis pridūrė, kad pirmiausia jie kalbėjosi apie Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo.

  Rusijos ir Amerikos prezidentai susitiko Paryžiuje renginyje, skirtame Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui atminti.

  Anksčiau Baltųjų rūmų atstovė Sara Sanders kalbėjo apie Trampo pokalbį su kolegomis iš Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Ji pranešė, kad valstybių vadovai aptarė daugybę problemų Paryžiuje, įskaitant Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, Sirijos, prekybos, padėties Saudo Arabijoje, sankcijų, Afganistano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos klausimus. Pažymėta, kad diskusija buvo produktyvi.

  Putinas taip pat trumpai pasakė žurnalistams, kad kalbėjosi su Trumpu, ir iš leido suprasti, kad susitikimas buvo turiningas.

  "Kitąkart Rusijos ir JAV lyderiai gali susitikti G20 aukščiausiojo lygio susitikime Argentinoje, tačiau šiuo klausimu nėra jokių patvirtintų konkrečių susitarimų", — sakė Peskovas.

  Tuo tarpu kiekvieną dieną daugėja problemų, susijusių su dvišalių santykių tarp Maskvos ir Vašingtono darbotvarke.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpalaikio raketų likvidavimo — 1987 metais pasirašytas TSRS ir JAV susitarimas: šalys įsipareigojo sunaikinti visas antžemines balistines ir kruizines vidutinio (nuo 1000 iki 5500 kilometrų) ir trumpojo (nuo 500 iki 1000 kilometrų) raketas, taip pat negaminti ir nenaudoti jų ateityje.

  Vladimiras Putinas Paryžiuje
  Пресс-служба Президента РФ

  Spalio 20 dieną Trampas grasino pasitraukti iš sutarties, nes, jo nuomone, Maskva jos nesilaiko.

  Baltųjų rūmų vadovas pabrėžė, kad Vašingtonas kurs savo branduolinį potencialą tol, kol likusieji "atsitokės". Po to Jungtinės Valstijos bus pasirengusios nutraukti šį procesą ir netgi tęsti ginklų mažinimą. Jis paaiškino, kad šis pranešimas yra skirtas daugiausia Kinijai ir Rusijai.

  Kremlius pareiškė, kad Maskva atsakys tuo pačiu, jei į Europą pateks naujos amerikiečių raketos. Pasak Vladimiro Putino, šalys, norinčios dislokuoti JAV ginklus, turi suprasti, kad jos kelia grėsmę savo teritorijai dėl galimo pasipriešinimo.

  Dar šia tema

  Putinas patapšnojo Trampą per petį Prancūzijoje vykusios ceremonijos metu
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Paryžius

  Svarbiausios temos