12:23 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Ekonomistas Gitanas Nausėda

  Nausėda įvardijo šalį, kurią aplankys, jei bus išrinktas Lietuvos prezidentu

  © Photo: facebook / Gitanas Nausėda
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64 0 0

  Galimas kandidatas į prezidentus, pristatydamas savo rinkimų programą, papasakojo apie tai, kad šalies ekonominė ir socialinė politika tiesiogiai veikia jos užsienio politiką

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Ekonomistas, buvęs "SEB banko" prezidento patarėjas Gitanas Nausėda pristatė savo rinkimų programą, praneša LRT.

  Renginys vyko Socialinių mokslų kolegijoje, Vilniuje.

  Kaip pareiškė Nausėda, programa grindžiama trimis principais — "Pagarba, saugumas, gerovė".

  Balsavimas
  © Sputnik / Александр Липовец

  Samprotavimų apie užsienio politiką metu ekonomistas pasakė, kad tapęs prezidentu jis sieks stiprinti Lietuvos ir Lenkijos santykius, ir būtent ten vyks su savo pirmu oficialiu vizitu.

  "Su šia kaimynine šalimi turime daug svarbių sąlyčio taškų, sprendžiant strateginius klausimus Europos Sąjungos lygiu, įgyvendiname bendrus energetinius projektus, turime bendrą socialinį kultūrinį turtą — lenkų tautines bendruomenes Lietuvoje ir lietuvių — Lenkijoje", — pažymėjo Nausėda.

  Pasak galimo kandidato į prezidentus, gerovės valstybės kūrimas Lietuvoje turėtų tapti kertiniu klausimu, kuris leistų užtikrinti valstybės tvarumą.

  "Šalis, kurioje gerove mėgaujasi 10 ar 15 procentų žmonių, nėra šalis, kurią norėtų ginti visi 100 procentų piliečių", — pareiškė Nausėda.

  Pasak jo, Lietuvoje yra du požiūriai į tai, kas įeina į šalies vadovo uždavinius. Vieni mano, kad prezidentas turėtų užsiimti tik užsienio politikos klausimais. Kiti mano, kad valstybės vadovas turėtų užsiimti visu užsienio ir vidaus politikos užduočių spektru.

  Kaip pažymėjo Nausėda, užsienio ir vidaus politika turi įtakos viena kitai.

  "Jeigu šalies ekonominė-socialinė politika yra neteisinga, lemia krizės reiškinius, lemia didelę socialinę atskirtį, sutikite, kad tokiai valstybei imtis aktyvaus vaidmens tarptautinėje plotmėje yra kur kas sudėtingiau, nes didelė dalis tiek politikų, tiek visuomenės energijos nueina tiems klausimams, kurie susiję būtent su ekonomika ir  lieka gerokai mažiau dėmesio tarptautinei politikai", — pasakė Nausėda.

  Galimas kandidatas į prezidentus pareiškė, kad dabar socialinė atskirtis Lietuvoje tik didėja. Pasak jo, įsivyravęs požiūris, kad viešojo sektoriaus tarnautojai negali tikėtis didesnių algų, nes "viską kontroliuoja rinka", yra ydingas. Nausėda taip pat priminė, kad yra užsienio šalių, į kurias darbo ieškotis traukia Lietuvos mokytojai, medikai.

  Ekonomistas išreiškė viltį, kad jam pavyktų prie bendro stalo susodinti tiek dabartinių valdančiųjų, tiek ir opozicijos atstovus, nes jis būtų nepartinis prezidentas.

  "Aš einu kaip nepartinis kandidatas ir tikiuosi, kad šitoks statusas leistų susodinti už stalo labai plataus spektro Lietuvos politines partijas, apimančias tiek dešinę, tiek kairę. Nepartiškumas yra mano privalumas, o ne trūkumas", — pareiškė Nausėda.

  Be Nausėdos dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose planuoja filosofas Arvydas Juozaitis, parlamentaras Naglis Puteikis, Seimo narė, ekonomistė Aušra Maldeikienė, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, parlamentarė Ingrida Šimonytė, kuri dalyvaus rinkimuose kaip konservatorių kandidatė, ir europarlamentaras Petras Auštrevičius, kuris atstovaus "Liberalų sąjūdžiui".

  Kiekvienam iš jų reikės ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų, kad taptų kandidatais į prezidentus.

  Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis prezidento rinkimų turas bus surengtas gegužės 26-ąją.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai

  Dar šia tema

  Vyro ir moters santuoka ar laisva partnerystė – ko nori Lietuva?
  Išrinktas konservatorių kandidatas į prezidento rinkimus
  Intriga Šimonytė?
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos