18:15 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Pasak Lietuvos politiko, reikia intensyviai imtis integracijos priemonių, kol Lietuva ir Lenkija pirmininkaus ES Tarybai

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas, konservatorius Andrius Kubilius Vilniuje pristatė iniciatyvą "Ukraina 2027", kurios tikslas — 2025-2027 metais integruoti šią šalį į ES, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pirmadienį sostinėje buvo atidaryta tarpparlamentinė devintoji Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėja. Joje dalyvavo Lietuvos Seimo, Lenkijos Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados atstovai.

  Kubilius pristatė naują iniciatyvą, kuri buvo patvirtinta šių metų lapkričio mėnesį bendrame Lietuvos Seimo Europos ir užsienio reikalų komitetų posėdyje. Jis pažymėjo, kad 2025 metais Lenkija pirmininkaus ES Tarybai, o Lietuva — 2027 metais. Todėl šiuo dokumentu stengiamasi vadovaujant šioms šalims sutelkti pastangas, kad 2025-2027 metais ES priimtų konkrečius sprendimus dėl Ukrainos, taip pat Gruzijos ir Moldovos narystės Europos Sąjungoje perspektyvų.

  "Kartu su tarptautinėmis finansų institucijomis būtina stiprinti Ukrainos projektų valdymo, investavimo ir reformų institucinius gebėjimus, aktyvinti strateginę komunikaciją, kad būtų kuriama Ukrainos sėkmingos politinės raidos ir ekonomikos augimo, vedančių į būsimą narystę Europos Sąjungoje, istorija. Labai svarbu, kad namų darbus atliktų ir Ukraina, nes toks šansas, kai Lenkija ir Lietuva pirmininkauja ES Tarybai, atsivers tik dar po 15 metų", — pareiškė Kubilius.

  Lietuvos parlamento pirmininkas Viktoras Prancketis taip pat patvirtino, kad Lietuva yra pasirengusi padėti Ukrainai įgyvendinti svarbias reformas.

  Pasak Lenkijos Senato pirmininko Stanislavo Karčevskio, Lenkija stengsis, kad kitos ES šalys suprastų, jog Ukrainos integracija į ES ir jos struktūras yra būtina.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodį pakeitė į du įstatymus ir taip atsisakė neblokinio valstybės statuso. 2016 metų birželį buvo priimtos papildomos pataisos, kuriomis šalies narystė NATO nustatyta kaip užsienio politikos tikslas. Viena iš Ukrainos įstojimo į NATO sąlygų yra užtikrinti visišką ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su Aljanso pajėgomis.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas anksčiau pareiškė, kad norint prisijungti prie Aljanso Ukrainai reikės įgyvendinti keletą kriterijų, o šis procesas gali užtrukti. Ekspertai mano, kad per artimiausius 20 metų Ukraina negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Dar šia tema

  Sunkios pagirios. Europa skaudžiai pervertina Ukrainos Maidaną
  Lietuva palaikys Ukrainos eurointegracinius siekius, pareiškė Seimo pirmininkas
  Lavrovas įvardijo Rusijos pasitraukimo iš Europos Tarybos sąlygą
  Tegai:
  Lenkija, ES, Ukraina, Lietuva, Andrius Kubilius

  Svarbiausios temos