12:41 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Vygaudas Ušackas

  Buvęs URM vadovas įvardijo tikėtiną rinkimų lenktynių nugalėtoją Lietuvoje

  © Flickr/ Европейский Союз в России / European Union in Russia / Artem Savateev
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  127 0 0

  Buvęs ES ambasadorius mano, kad šiuo metu nė vienas galimas kandidatas neturi kompetencijos užsienio politikos klausimais, o tai gali tapti didele problema Lietuvai

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorius Lauras Bielinis prognozuoja, kas greičiausiai taps kitu Lietuvos prezidentu.

  Apie tai jie papasakojo LRT laidoje "Dienos tema".

  Šiuo metu septyni žmonės pareiškė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose: ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, parlamentaras Naglis Puteikis, Seimo narė, ekonomistė Aušra Maldeikienė, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, parlamentarė Ingrida Šimonytė, europarlamentaras Petras Auštrevičius. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) kandidatas dar nepaskelbtas, tačiau labiausiai tikėtina figūra yra Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, tačiau jis pareiškė, kad kol kas yra susitelkęs tik į darbą vyriausybėje.

  Politologas Bielinis teigia, kad pagrindiniai varžovai rinkimuose yra šie: Nausėda, Šimonytė ir Skvernelis.

  "Aš visus kitus, tegul jie man atleidžia, bet matau, kaip rinkimų kampanijos foną. <…> Šią dieną patys realiausi kandidatai į prezidento postą yra Nausėda ir Šimonytė", ― pažymėjo politologas.

  Ušackas, savo ruožtu, pabrėžė, kad galimiems kandidatams į prezidentus trūksta realių planų ir aiškiai apibrėžtų užduočių.

  "Pirmiausia norėčiau palinkėti, kad kandidatai kalbėtų apie programas, kurių labai trūksta, apie siūlymus, apie savo viziją ir apie konkrečius planus, o ne platformas, kaip užtikrinti saugumą ir kaip padaryti Lietuvos ekonomikos proveržį. O kurie iš tų pasiskelbusių kandidatų ― realūs galimi prezidentai, tai, manau, Šimonytė ir tas žmogus, kurį parems Karbauskis", ― pasakė buvęs ES ambasadorius.

  Komentuodamas žurnalistės klausimą, ar Nausėda gali tapti prezidentu, Ušackas pareiškė, kad sunkiai įsivaizduoja jį kaip šalies lyderį.

  Bielinis, savo ruožtu, pažymėjo, jog tai, kad Nausėda atsisakė partijos paramos, gali jam atlikti gerą darbą, nes tokiu atveju jis "įgyja platesnį galimybių diapazoną atrasti savo rinkėją". Pasak politologo, nepaisant to, kad su partijos parama daug lengviau dalyvauti rinkimuose, kandidatas bus nuolat tapatinamas su konkrečios partijos veikla, ideologine pozicija, o tai ne visada gerai.

  Bielinis taip pat pabrėžė, kad pats faktas, jog LVŽS dar neskelbia savo kandidato, yra geras žingsnis, nes tokiu būdu jie kelia įtampą visiems kitiems kandidatams.

  Į klausimą apie tai, kaip žmonės pasirenka kandidatą į prezidentus, Ušackas pažymėjo, kad Lietuvos rinkėjai pakankamai rimtai žiūri į šį klausimą, o patys kandidatai turi rimtą trūkumą.

  "Jeigu rimtai, tai stebint ir vertinant dabartinius realius kandidatus ir matant, kas vyksta pasaulyje, tos turbulencijos ir giliausios permainos, tai matau, kad nė vienas iš kandidatų nėra pasiruošęs ir neturi tos kompetencijos, kuri reikalinga Lietuvai užsienio politikos klausimais, ir tai, be abejonės, bus vienas iš smarkių išbandymų. O žmonės tiesiog vertina gal pagal "abrozdėlį", pagal nuotraukas, tam tikrus juokelius. Tokia, matyt, yra demokratijos brandumo raiška Lietuvoje šiuo metu", ― padarė išvadą buvęs ES ambasadorius.

  Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo prezidento rinkimų kampanija. Paskelbus kampanijos pradžią, tie, kurie nori varžytis dėl pagrindinio posto šalyje, gali pradėti registruotis kaip rinkimų dalyviai.

  Kad taptų kandidatu į prezidentus, kiekvienam iš jų reikės mažiausiai 20 tūkstančių rinkėjų parašų.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis prezidento rinkimų turas bus surengtas gegužės 26-ąją.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai

  Dar šia tema

  Išrinktas konservatorių kandidatas į prezidento rinkimus
  Intriga Šimonytė?
  Lietuvoje prasideda oficiali prezidento rinkimų politinė kampanija
  Tegai:
  Lietuva, prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas

  Svarbiausios temos