23:41 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

  TS-LKD reikalauja, kad Skvernelis pasiteisintų dėl Karbauskio verslo

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Seimo nariai Skvernelio klausia, ar jam, kaip buvusiam policijos pareigūnui, nėra asmeniškai gėda, kad jį delegavusios LVŽS frakcijos vadovas vysto verslą su "korumpuotais" veikėjais

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Seimo Opozicinių frakcijų narių iniciatyva į artimiausią Seimo posėdį kviečiamas  ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kad atsakytų į klausimus, susijusius su Ramūno Karbauskio "Agrokoncerno" verslo partneryste su Rusijos verslininku Arkadijumi Rotenbergu, rašoma TS-LKD tinklalapyje.

  LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad UAB "Agrokoncernas" importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės "Minudobreniya" — Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. "Minudobreniya" nėra įtraukta į sankcijų sąrašą, tačiau Rotenbergui nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu.

  Tyrime pabrėžiama, kad sankcijos apeinamos, trąšas iš Rotenbergui priklausančios bendrovės perkant per Dubajų. Tačiau į Lietuvą nupirktos trąšos atkeliauja iš Rusijos per Ukrainos teritoriją. "Minudobreniya" azotinių trąšų gamykla įsikūrusi netoli sienos su Ukraina, vos už 1354 km nuo Lietuvos.

  "Seimo narius nustebino Ministro Pirmininko abejingumas šiai informacijai, neva jis nesidomi savo politinio bendražygio verslo interesais", — pabrėžiama pranešime.

  Seimo nariai kviečia Skvernelį iš Seimo tribūnos atsakyti, ar vadovaudamas Vyriausybei, kuri pagal Konstituciją turi "garantuoti valstybės saugumą", ministras pirmininkas yra asmeniškai kreipęsis į Seimo narį  Karbauskį, prašydamas atskleisti visus jo verslo ryšius su Rusijos oligarchais, artimais Kremliui, įskaitant oligarchus Rotenbergus? Jeigu taip, kokį atsakymą yra gavęs? Jeigu ne, ką žada daryti, ar ketina dėl to kreiptis ar imtis kitų konkrečių žingsnių artimiausiu metu?

  Ramūnas karbauskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Be to, opoziciniai politikai Skvernelio klausia, ar tokie ryšiai nekenkia šalies tarptautinei reputacijai, Lietuvos užsienio politikos interesams, ar jam, kaip buvusiam policijos pareigūnui, nėra asmeniškai gėda, kad jį delegavusios LVŽS frakcijos vadovas vysto verslą su tokiais korumpuotais veikėjais bei ką ketina daryti ir kokių konkrečių veiksmų imtis dėl šios informacijos?

  Pranešime atkreipiamas dėmesys į tai, kad Skvernelis turės taip pat atsakyti, ar jam žinomi ir kiti Karbauskio verslo santykiai su Rusijoje veikiančiu trąšų gamybos "Acron" koncernu, kuriam nuo pat 1993 metų vadovauja Viačeslavas Mošė Kantoras, kurio verslo pagrindinę tarptautinės prekybos įmonę Šveicarijoje šios šalies saugumo tarnybos 2007 metais yra pripažinusios Rusijos užsienio priedangos organizacija? Ar ministras pirmininkas yra susipažinęs, kokiomis aplinkybėmis Karbauskis, 2012 metais aktyviai organizavęs referendumo prieš Visagino atominės elektrinės projektą kampaniją, vėliau perėmė Rusijos vicepremjero Konstantino Babkino valdomo "Rostselmash" technikos pardavimų pelningą verslą Lietuvoje?

  Anksčia Seimo TS-LKD frakcijos nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami įvertinti šį LRT tyrimą, kad būtų atliktas tyrimas dėl Lietuvos įmonės galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo.

  Reaguodamas į paskelbtą informaciją apie Rusijos bendrovę "Minudobreniya", UAB "Agrokoncernas" vadovas Edgaras Šakys pažymi, kad su šia bendrove "Agrokoncernas" sutarčių neturi. Kiek žinoma, ši Rusijos bendrovė trąšomis prekiauja tik per tarpininkus, jai nėra taikomos ES sankcijos.

  Dar šia tema

  Karbauskis ketina supurtyti partinę sistemą
  Butkevičius papasakojo, kaip Grybauskaitė kovoja su Seimu
  Lietuvos prezidento rinkimai ir "valstiečių" intriga
  Tegai:
  verslas, trąšos, Arkadijus Rotenbergas, "Agrokoncernas", Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos