11:27 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Lietuvos prezidentės teigimu, Vengrija suinteresuota užsitikrinti saugų ir diversifikuotą dujų tiekimą

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Susitikime su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite Vengrijos prezidentas Janošas Aderis susidomėjo galimybe gauti suskystintas dujas per Klaipėdoje esantį SGD terminalą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Vengrijos valstybės vadovo vizitas surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga.

  Lietuvos ir Vengrijos prezidentai aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO klausimus.

  Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimo perspektyvas energetikos srityje. Vengrija suinteresuota užsitikrinti saugų ir diversifikuotą dujų tiekimą, todėl ją domina tiek Lietuvos patirtis užsitikrinant energetinį saugumą, tiek galimybė tiektis suskystintas dujas per Klaipėdoje esantį SGD terminalą.

  Rugsėjo mėnesį Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagalvoti apie "Turkish Stream" dujotiekio išplėtimą per Vengriją. Rusijos prezidentas neatmetė tokios galimybės. Jis pažymėjo, kad Budapeštas gali būti prijungtas prie naujų Rusijos kuro transportavimo į Europą maršrutų.

  Be to, Rusija ir Vengrija pasiekė susitarimą dėl Rusijos dujų tiekimo iki 2020 metų.

  Grybauskaitė susitikime taip pat pabrėžė, kad nors kai kuriais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais Lietuvos ir Vengrijos pozicijos skiriasi, tačiau abi valstybės turi bendrų interesų dėl "Brexit" ir naujojo septynmečio ES biudžeto. Lietuvai ir Vengrijai svarbu, kad po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES būtų apsaugotos ten gyvenančių abiejų šalių piliečių teisės, o Didžioji Britanija išliktų artima Europos saugumo ir ekonomikos partnerė.

  Abi valstybės taip pat deda pastangas, kad naujojoje ES finansinėje perspektyvoje nebūtų drastiškai sumažintos joms skiriamos struktūrinių fondų lėšos ir parama žemės ūkiui.

  Vengrija yra svarbi Lietuvos ekonomikos partnerė. Per penkerius metus dvišalė prekyba išaugo net 75 proc. Vyksta sėkmingas bendradarbiavimas lazerių srityje. Dvi Lietuvos kompanijos Vengrijoje įsikūrusiam mokslinių tyrimų centrui ELI pagamino vieną didžiausių pasaulyje lazerių sistemų. Daug bendradarbiavimo potencialo glūdi biotechnologijų, farmacijos ir medicinos srityse.

  Dar šia tema

  Vengrijos URM apkaltino Europos Sąjungą glaudžiais santykiais su Rusija
  Vengrijos užsienio reikalų ministras pasmerkė Ukrainos politiką
  Sunkios pagirios. Europa skaudžiai pervertina Ukrainos Maidaną
  ERPB ekonomistai prognozuoja, kaip "kietas" "Brexit" smogs Lietuvai
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Vengrija

  Svarbiausios temos