17:29 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

  Opozicija nori pašalinti "valstiečius", Rusijai padedant, teigia Karbauskis

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19510

  Politikas mano, kad konservatoriai ir liberalai, kurie priešinasi valdančiajai partijai, atkreipia dėmesį tik į tą informaciją, kuri gali padėti joms atgauti valdžią

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" lyderis Ramūnas Karbauskis atsakė į opozicijos kaltinimus dėl tariamo Rusijos sankcijų režimo pažeidimo.

  Facebook puslapyje jis išreiškė nuomonę, kad "korupcijos skandaluose paskendę" konservatoriai ir liberalai rado naują priešą — UAB "Agrokoncernas".

  Jis pabrėžė, kad kaltindama šią įmonę, opozicija netiesiogiai kaltina šimtus verslo įmonių Europos Sąjungoje ir kitose pasaulio šalyse, tarp jų ir mažiausiai šešias lietuviškas įmones.

  Karbauskis ironizuodamas pabrėžia, kad Rusijos akcininkai dalyvauja daugelyje Europos Sąjungos projektų, "tačiau konservatorių ir liberalų, atrodo, (šis faktas ― Sputnik) nedomina, nes tai nėra susiję su Karbauskiu, kurį, siekiant atgauti valdžią, tiesiog būtina sunaikinti".

  Karbauskis pateikia Kėdainiuose įsikūrusios AB "Lifosa", kuri gamina fosforo trąšas, pavyzdį. Karbauskis rašo, kad viešojoje erdvėje buvo skelbiama, jog šią įmonę įsigijo milijardierius, vienos didžiausių pasaulyje rusiškų trąšų įmonės "Eurochem", tiekiančios "Lifosai" žaliavas iš Rusijos, valdybos pirmininkas Andrejus Melničenka.

  "Opozicija meta dar vieną kaltinimą – Karbauskis turi žinoti įmonių akcininkus visose pasaulio šalyse. Suprantama, jei tai būtų įmanoma, kodėl nenorėti žinoti. Deja, tai tiesiog neįmanoma. Tų pačių kaltintojų norėčiau paklausti – ar jie patys ką nors, apart Karbauskio, žino?" — rašo "valstiečių" lyderis.

  Jis taip pat pabrėžė, kad opozicija, kuri "svajoja apie nacionalinių sankcijų sąrašą", vargu, kad nežino, jog ES valstybei narei pasidarius savo ekonominį sankcijų sąrašą, nukentės ne kas kitas, o paprastas Lietuvos vartotojas.

  "Pavyzdžiui, trąšas verslas ras kitur. Tačiau, savaime suprantama, trąšų kaina rinkoje bus gerokai didesnė, nei įvežant trąšas iš tos šalies, kurioje iškasama žaliava joms gaminti. Tad priėmus griežtesnius reikalavimus, nei visa ES, neišvengiamai susidurtume su milžinišku kainų šuoliu: brangs trąšos, brangs ir žemės ūkio produkcija, o tai neišvengiamai brangins maisto produktų kainas", — primena Karbauskis.

  Politikas palaiko ir toliau palaikys ES taikomas sankcijas Rusijai. Jis pabrėžė, kad Europos Sąjunga, taikydama ribojamąsias priemones, atsižvelgia į visus veiksnius, ir opozicija negali to nesuprasti.

  "Agrokoncerno" situacija

  LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad UAB "Agrokoncernas" importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės "Minudobreniya" — Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. "Minudobreniya" nėra įtraukta į sankcijų sąrašą, tačiau Rotenbergui nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu.

  Karbauskis kaltinamas sankcijų Rusijai pažeidimu >>

  Tyrime pabrėžiama, kad sankcijos apeinamos, trąšas iš Rotenbergui priklausančios bendrovės perkant per Dubajų. Tačiau į Lietuvą nupirktos trąšos atkeliauja iš Rusijos per Ukrainos teritoriją. "Minudobreniya" azotinių trąšų gamykla įsikūrusi netoli sienos su Ukraina, vos už 1354 km nuo Lietuvos.

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami įvertinti šį LRT tyrimą, kad būtų atliktas tyrimas dėl Lietuvos įmonės galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus sakė, kad opozicija visada bando diskredituoti Karbauskį ir jo partiją, nuolat skelbdama, kad jis yra "Kremliaus agentas" ir dirba Rusijos naudai.

  Savo ruožtu ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad konservatorių išpuoliai prieš valdančiosios partijos lyderį yra ne kas kita, kaip atakos prieš Lietuvos premjerą. Pasak jo, Skvernelis yra labiausiai tikėtinas kandidatas į prezidentus, todėl opozicija bando pakenkti jo reitingams.

  Dar šia tema

  Butkevičius papasakojo, kaip Grybauskaitė kovoja su Seimu
  Valdantieji prašo atlikti tyrimą dėl padėties žemės ūkyje
  Valdantieji registruoja Seimo narių skaičių mažinančią pataisą
  Buvęs URM vadovas įvardijo tikėtiną rinkimų lenktynių nugalėtoją Lietuvoje
  Tegai:
  opozicija, konservatoriai, Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai

  Svarbiausios temos