22:12 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Rusijos prezidentas ir Austrijos kancleris, archyvinė nuotrauka.

  Austrijos kancleris pakomentavo santykius su Rusija po šnipinėjimo skandalo

  © Sputnik / Алексей Дружинин
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4730

  Austrijos prezidentas Aleksanderis Van der Belenas paragino nedramatizuoti situacijos ir sakė, kad šis incidentas nepakenks dvišaliams santykiams

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas sakė, kad Viena siekia dialogo su Rusija, praneša RIA Novosti.

  "Mes palaikome gerus santykius su Rusija, <...> tai ateityje nepasikeis. Tačiau turėdami įtarimų dėl šnipinėjimo, mes visada tai kritikuosime ir stengsimės užkirsti kelią", — sakė jis spaudos konferencijoje.

  Lapkričio 10 dieną Austrijoje buvo areštuotas buvęs Ginkluotųjų pajėgų pulkininkas, kuris, įtariama, ilgą laiką šnipinėjo Rusijos naudai. Už valstybės paslapčių atskleidimą jam gresia iki dešimties metų kalėjimo.

  Įtariamasis teigia, kad neatskleidė valstybės paslapčių.

  Kurcas pareikalavo, kad Maskva pasiaiškintų dėl šio incidento, ir sakė, kad Viena aptars padėtį su savo partneriais Europoje. Užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl atšaukė vizitą į Rusiją.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija išreiškė protestą Austrijos ambasadoriui. Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pavadino šį įvykį "nepriimtina nepagrįstų kaltinimų praktika".

  Austrijos prezidentas Aleksanderis Van der Belenas paragino nedramatizuoti situacijos ir sakė, kad šis incidentas nepakenks dvišaliams santykiams.

  Dar šia tema

  Austrijos žiniasklaida paaiškino Putino populiarumą Vakaruose
  Austrijos užsienio reikalų ministrė ragina į Rusiją pažvelgti kitaip
  Austrijos prezidentas neplanuoja susitikti su Putinu Paryžiaus forume
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Austrija

  Svarbiausios temos