01:24 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  154

  Interviu deputatas pareiškė, kad kampanija, kurią prieš jį pradėjo Klaipėdos miesto savivaldybė, buvo ne kas kita, kaip politinis spaudimas

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Lietuvos rusų sąjungos vietos skyriaus vadovas, Klaipėdos savivaldybės narys Viačeslavas Titovas tikisi, kad teismas paskelbs išteisinamąjį nuosprendį ir nuspręs, kad jis nepažeidė priesaikos.

  Trečiadienį Lietuvos generalinis administracinis teismas svarstė bylą dėl apkaltos Titovui, kuriam pateikti kaltinimai dėl to, kad jis neva pažeidė Klaipėdos miesto tarybos nario priesaiką, iškeldamas "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago) atminimo klausimą Finansų komiteto posėdyje.

  Sprendimas bus paskelbtas lapkričio 26 dieną. Titovas pažymėjo, kad jį nustebino kaltinimų esmė.

  "Mano advokatas smulkiai išdėstė, kaip buvo pažeista proceso eiga. Kaltintojas negalėjo atlaikyti šio spaudimo. Taip pat nustebino istorikas, kuris patvirtino faktą, kad žuvo nekalti žmonės. Nors aš tikėjausi, kad bus pakviestas "specialus" istorikas, kuris išdėstys kitokią nuomonę. Mano manymu, jis, atsižvelgdamas į savo sąžinę, pasakė tiesą. Man tai buvo netikėta, savivaldybės atstovams taip pat — tai matėsi iš akių", — sakė deputatas.

  Titovas išreiškė nuomonę, kad jis turėtų laimėti šioje kovoje, nes "nėra jokios priežasties sakyti, kad jis pažeidė miesto tarybos deputato priesaiką, iškeldamas klausimą komiteto posėdyje". Jis taip pat pareiškė, kad ši byla — politinis spaudimas.

  "Tikiuosi, jog būsiu išteisintas, kad jie pasakys, jog nepažeidžiau deputato priesaikos. Tai politinis spaudimas man, nes aš esu valdančiosios daugumos opozicijoje, kuriai atsibodo mano kritika, ir jie nusprendė su manimi politiškai susidoroti", — apibendrino Titovas.

  Titovo byla

  Liepos pabaigoje Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu.

  Kitą dieną savo socialinio tinklo paskyroje Titovas patalpino ir viešą įrašą, kuriame nurodė, kad Vanagas dalyvavo  vadinamuose "karo-lauko" teismuose ir asmeniškai skelbė mirties nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams.

  Dėl Titovo pasisakymų taip pat yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

  Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Paremti Viačeslavą Titovą galima pagal žymę #freeTitov socialiniuose tinkluose.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadoriui pareikštas protestas už pasisakymą apie "miško brolių" vadą
  Seimas svarstys siūlymą pripažinti Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu
  Klaipėdos deputatas pažadėjo atvykti į ekonominį forumą Kryme
  Lietuva paliko savo ekonomiką likimo valiai, sako Titovas
  Tegai:
  Viačeslavas Titovas, interviu

  Svarbiausios temos