19:26 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka.

  Rytoj Gabrielius Landsbergis liudys "MG Baltic" byloje

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Landsbergis, siekdamas skaidrumo, gali kreiptis į teismą, kad jo parodymai būtų pagarsinti jo apklausos metu

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Seimo LVŽS frakcijos nariai kreipiasi į TS-LKD frakcijos seniūną Gabrielių Landsbergį, kad jis aiškiai atsakytų, ar jo vadovaujama TS-LKD ir ar jis pats toliau vykdo koncerno "MG Baltic" reikalavimus, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Seimo nariai taip pat reikalauja, kad Gabrielius Landsbergis, kaip vienos didžiausių demokratines vertybes skleidžiančių partijų vadovas, užtikrintų visuomenės teisę ir viešai paskelbtų apklausų protokolus, kurie išsklaidytų visas abejones dėl TS-LKD bei Landsbergio asmeniškai atliktų veiksmų skaidrumo.

  Pasak Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Dainiaus Gaižausko, demokratijos šventes rengiančios partijos vadovas turėtų išlikti principingas visose situacijose ir tas pačias vertybes, kurias deklaruoja, parodyti savo veiksmais, atskleisdamas detales, kurios politinės korupcijos skandalo fone visuomenei kelia didelį nerimą

  Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas viliasi, kad Landsbergis sau kelia tokius pat aukštus reikalavimus, kaip ir kitiems politikams.

  Viešoje erdvėje yra skelbiama, jog rytoj, lapkričio 16 dieną, Gabrielius Landsbergis liudys "MG Baltic" byloje. 

  Pasak Gaižausko, Landsbergis, siekdamas skaidrumo, gali kreiptis į teismą, kad jo parodymai būtų pagarsinti jo apklausos metu.

  "MG Baltic" byla

  Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

  Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį. Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

  Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

  Anksčiau koncernas padavė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kad Valstybės saugumo departamento NSGK parengtoje ataskaitoje, duomenys neatitinka tikrovės. Teismas atmetė skundą.

  Dar šia tema

  Ištyrus Eligijaus Masiulio ir prezidentės susirašinėjimą gali grėsti apkalta
  Pranckietis ragina Grybauskaitę pakomentuoti skandalingą susirašinėjimą
  "MG Baltic" byla bus nagrinėjama viešame teismo posėdyje birželio 7-ąją
  Kaltinamiesiems "MG Baltic" byloje gresia laisvės atėmimas iki 8 metų
  Lietuvos liberalai neteko pasitikėjimo
  Tegai:
  byla, teismas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos