20:35 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  144

  Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad Aljansas naudoja karinę infrastruktūrą beveik visoje Rytų Europos teritorijoje

  VILNIUS, lapkričio 18 – Sputnik. Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova spaudos konferencijos metu papasakojo apie JAV ir NATO infrastruktūros objektų ir kontingentų skaičių Lietuvos teritorijoje.

  Diplomatė pareiškė, kad Rukloje dislokuotas Aljanso nacionalinis batalionas, kurį sudaro 1,1 tūkstančio žmonių. Be to, Zoknių aerodromas naudojamas naikintuvams, kurie vykdo NATO oro erdvės patruliavimo misiją Baltijos regione, dislokuoti; šiuo metu jame yra keturi Belgijos karinių oro pajėgų lėktuvai.

  Taip pat, pasak Zacharovos, Vilniuje yra priešakinė NATO vadavietės štabo dalis, o Mumaičių kaime yra JAV karinės technikos ginklų sandėlis. Be to, JAV kariai naudoja Lietuvos poligonus Pabradėje, Kairiuose, Kazlų Rūdoje ir Rokuose.

  Politologas: Dalia Grybauskaitė – klasikinė prekybininkė rusofobija >>

  Rusijos diplomatė išvardijo Aljanso karinių kontingentų skaičių Latvijos, Estijos ir Lenkijos teritorijose, taip pat kitose Rytų Europos šalyse.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį į NATO karinių kontingentų skaičiaus padidėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Jo nuomone, prisidengus tariama "Rusijos grėsme" kariuomenės padalinių skaičius prie Rusijos Federacijos sienų padidintas septynis kartus.

  Be to, Šoigu pareiškė, kad jei JAV padaliniai bus nuolat dislokuojami Lenkijoje, Rusijai teks imtis atsakomųjų priemonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nieko neketina pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudojasi Vakarų isterija, kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių prie Rusijos Federacijos sienų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: pratybose "Anakonda-2018" Baltijos šalys ruošiasi pulti
  JAV nenori Lenkijoje dislokuoti bazės "Fort Trump"
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO, Rusija, Lietuva, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos