01:09 2019 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1307
 • RUB71.4393
  Gitanas Nausėda

  "Būčiau važiavęs netgi dviračiu": Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją

  © Photo: facebook / Gitanas Nausėda
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  71 0 0

  Pasak Gitano Nausėdos, Dalia Grybauskaitė turėjo, nors ir vėluodama, bet nuvažiuoti ir parodyti, kad net ir sudėtingomis sąlygomis vis tiek galima išreikšti pagarbą savo kaimynams

  VILNIUS, lapkričio 19 ― Sputnik. Ekonomistas, buvęs SEB banko prezidento patarėjas ir galimas kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda, komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės neišvykimą į Rygą, kur ji turėjo dalyvauti Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmėse, sako, kad jis, jeigu būtų reikėję, būtų važiavęs netgi dviračiu.

  "Tai yra mūsų kaimynė Latvija ir tikrai buvo galima, kad ir vėluojant nuvažiuoti ir pademonstruoti, kad net ir sudėtingomis sąlygomis, net ir gendant technikai vis tiek galima pademonstruoti pagarbą savo kaimynams. Galiu pasakyti, kaip būčiau pasielgęs aš pats: aš būčiau važiavęs, jeigu reikia ― ir dviračiu", ― pirmadienį "Žinių radijui" teigė Nausėda.

  Nausėdai pritaria ir kitas galimas kandidatas į prezidentus parlamentaras Naglis Puteikis. Pasak jo, nenuvykdama prezidentė rodo savo aroganciją.

  "Prezidentė siekia karjeros ES, todėl ji maino nesvarbius kaimynus į svarbesnius renginius Europos Sąjungai, manau, tai jos asmeninė pozicija (...) Arogancija, jai nesvarbus nei Lenkijos šimtmetis, nei Latvijos šimtmetis, ji tiesiog siekia asmeninės karjeros", ― sakė Puteikis.

  Vakar, lapkričio 19 dieną, Lietuvos delegacija, vadovaujama respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto karinių oro pajėgų lėktuvo "Spartan" gedimo negalėjo išskristi į Rygą, kur turėjo dalyvauti Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmėse.

  Todėl prezidentei teko pasveikinti Latviją šimtmečio proga specialiu vaizdo sveikinimu, kurį įrašė Vilniaus oro uoste.

  "Abi šalis suvienijo ne tik lemtingi įvykiai prieš šimtmetį, bet ir vėlesnė ― ginklų ir dainų ― kova dėl laisvės ir piliečių teisių, taip pat svarbiausias tikslas ― Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės atkūrimas ir įtvirtinimas", ― teigiama Prezidentūros spaudos tarnybos pranešime.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje

  Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis prezidento rinkimų turas bus surengtas gegužės 26-ąją.

  Be Nausėdos ir Puteikio dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose planuoja filosofas Arvydas Juozaitis, Seimo narė, ekonomistė Aušra Maldeikienė, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, parlamentarė Ingrida Šimonytė, kuri dalyvaus rinkimuose kaip konservatorių kandidatė, ir europarlamentaras Petras Auštrevičius, kuris atstovaus "Liberalų sąjūdžiui".

  Kiekvienam iš jų reikės ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų, kad taptų kandidatais į prezidentus.

  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Latvija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos