10:51 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  ES ministrai taip pat susitarė stiprinti ES gebėjimą dislokuoti civilines krizių valdymo misijas, kurių tikslas — stiprinti teisinę valstybę ir civilinę administraciją nestabilioje ar konfliktinėje situacijoje

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. ES planuoja ateinančius dvejus metus užtikrinti galimybę valdyti iki 2,5 tūkstančių žmonių tiesiogiai iš Europos centrinės būstinės Briuselyje, antradienį žurnalistams sakė Europos diplomatijos vadovė Federika Mogherini, praneša RIA Novosti.

  "Mes nusprendėme sustiprinti savo karinio planavimo struktūrą Briuselyje, kuri per ateinančius penkerius metus galės ne tik būti atsakinga už visas mūsų mokymo misijas, bet ir valdyti kai kurias didelio masto operacijas, apimančias iki 2,5 tūkstančių žmonių, tiesiai iš Briuselio būstinės, tai yra svarbus žingsnis į priekį", — sakė ji žurnalistams, prieš pradėdama derybas su gynybos ministrais.

  ES ministrai taip pat susitarė stiprinti ES gebėjimą dislokuoti civilines krizių valdymo misijas. Tokių misijų tikslas — stiprinti teisinę valstybę ir civilinę administraciją nestabilioje ar konfliktinėje situacijoje. Šiuo metu ES įvykdė dešimt tokių civilinių operacijų pasaulyje.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasiūlė sukurti "vieningą Europos kariuomenę", nepriklausomą nuo Jungtinių Amerikos Valstijų; turimas omnyje ir kibernetinis saugumas. Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu Europa susiduria su daugybe bandymų kištis į jos vidaus demokratinius procesus ir kibernetinę erdvę. Be to, jis pažymėjo, kad ES turi apsiginti nuo Kinijos, Rusijos ir net JAV. Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat palaikė idėją sukurti Europos kariuomenę.

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, jog nemato būtinybės, kad Europos Sąjunga kurtų pasikartojančias komandines struktūras, ir teigia, kad neįmanoma įsivaizduoti Europos gynybos be JAV.

   

  Dar šia tema

  Politologas: NATO neties kelių Baltijos valstybėse, kad jas apsaugotų
  Makronas pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Ispanijos gynybos ministrė palaikė idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Tegai:
  krizė, ministrai, ES

  Svarbiausios temos