10:57 2018 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.8850
  Dalia Grybauskaitė su PPO generaliniu direktoriumi Robertu Azevedo

  Grybauskaitė paragino PPO "ginti" Lietuvos gamintojus nuo Rusijos

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5303

  Pasak prezidentės, PPO turėtų būti griežtas prievaizdas, kad organizacijos narės negalėtų piktnaudžiauti visoms vienodai privalomu reglamentavimu, juo manipuliuoti, siekdamos patenkinti tik savo šalies interesus

  VILNIUS, lapkričio 20 ― Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) apsaugoti Lietuvos gamintojus nuo Rusijos kainų politikos energetikos sektoriuje, praneša spaudos tarnyba.

  Apie tai Grybauskaitė pareiškė susitikime su PPO generaliniu direktoriumi Robertu Azevedu. Jie aptarė tarptautinės prekybos sistemos padėtį, PPO galimybes dabarties aplinkybėmis bei šios organizacijos ateitį.

  "PPO turi užtikrinti vienodas sąlygas visų šalių gamintojams ir apsaugoti nuo nesąžiningos konkurencijos, tarp to ir nuo Lietuvos gamintojams kenkiančios Rusijos taikomos dvejopos kainodaros energetikos sektoriuje", ― pareiškė prezidentė susitikimo metu.

  Pasak prezidentės, PPO turėtų būti griežtas prievaizdas, kad organizacijos narės negalėtų piktnaudžiauti visoms vienodai privalomu reglamentavimu, juo manipuliuoti, siekdamos patenkinti tik savo šalies interesus.

  Grybauskaitė pabrėžė, kad reikia skubiai spręsti PPO ginčų sprendimo mechanizmo, kuris šiuo metu yra "ant žlugimo ribos", problemas. PPO veikla be efektyviai veikiančio šio instituto nebus įmanoma, be to, jos veikla "kitais metais gali būti visiškai paralyžiuota".

  Lietuva PPO narė yra nuo 2001 metų, mūsų šalies atstovai yra pirmininkavę PPO Muitinio vertinimo, Mokėjimų balanso apribojimų, Biudžeto, finansų ir administracijos, Subsidijų ir kompensacinių priemonių, Prekybos palengvinimo komitetams.

  Rusijos ir ES ginčas

  PPO arbitražo kolegija priėmė sprendimą dėl ginčo tarp Rusijos Federacijos ir ES bei jos valstybių narių dėl tam tikrų ES energetikos politikos priemonių, kurios buvo inicijuotos 2014 metų balandžio 30 dieną, teisėtumo.

  Rugpjūčio 10 dieną PPO arbitražo grupė pripažino neteisėtą dalį ES normų šiame energetikos pakete. Tarp jų yra reikalavimas prekiauti dujomis biržoje bei dujų tiekimo iš Rusijos per OPAL dujotiekį apribojimai, 50% objekto pajėgumų panaudojimas ir dujų perdavimo tinklų operatorių, kuriuos kontroliuoja užsieniečiai Lietuvoje, Vengrijoje ir Kroatijoje, diskriminacija.

  Rusijos Ekonominės plėtros ministerija teigė, kad toks PPO sprendimas rodo, jog Europos Sąjunga nediskriminuos "Gazprom" projektų regione.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida sužinojo apie Vašingtono planus atsisakyti laikytis PPO normų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos