21:06 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis, archyvinė nuotrauka

  Seimas sukritikavo JT siūlomas "šiltnamio sąlygas" migrantams

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Konservatoriai mano, kad JT paktu siūloma sudaryti migrantams tokias sąlygas, kurios prieinamos net ne visiems mūsų piliečiams, o sienų apsauga ilgainiui iš esmės gali tapti beprasmė

  VILNIUS, lapkričio 21 ― Sputnik. Tevynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis smarkiai sukritikavo JT susitarimą dėl migracijos (Global Compact for Migration), praneša LRT.

  Konservatoriai pareiškė, kad parengė rezoliuciją, kuriai, jų teigimu, pritarė atstovai iš beveik visų frakcijų. Rezoliucijoje prezidentė bei vyriausybė yra raginamos nepritarti JT migracijos susitarimui, kol jo poveikis Lietuvos socialiniam, ekonominiam ir nacionaliniam saugumui bus išsamiai išanalizuotas, aptartas ir sulauks plataus pritarimo.

  Ažubalis pareiškė, kad konservatoriai neragino dabar pasitraukti iš susitarimo, tačiau be diskusijų ir įvertinimo jis nėra įmanomas. Pasak Seimo nario, tai yra neatsakinga ir neišmintinga.

  "Ateityje tai kelia didesnes rizikas galimybėms Lietuvai pačiai priimti sprendimus migracijos srityje. Tai iki šiol tarptautinėje teisėje yra pripažįstama valstybės diskrecija. Apie JT susitarimą dėl migracijos, kuris buvo rengiamas dvejus metus, Seime niekas nežinojo, komitetai nebuvo informuoti, diskusijos nebuvo vykdomos. Tačiau staiga sužinome, kad Lietuva yra pasirengusi jam pritarti", – kalba Ažubalis.

  Savo ruožtu Kasčiūnas pabrežė, kad partija nepritaria, dokumente įrašytam siūlymui pateikti naujus dokumentus visiems migrantams, kurie prarado savo pasus. Deputatas taip pat pabrėžė, kad, jei sąlygos būtų blogesnės, ekonominės migracijos rizikos mažėtų.

  "Mes kaip tik turime galvoti, kaip mažinti šiltnamio sąlygas migrantams, kad nebūtų migruojama dėl ekonominių priežasčių", – kalbėjo Kasčiūnas.

  Ažubalis pažymi, kad dokumente siūlomos tokios sąlygos, kurios prieinamos net ne visiems Lietuvos piliečiams.

  Deputatai pažymi, kad jau pirmuosiuose šio susitarimo punktuose yra įrašyta, kad šis susitarimas nėra įpareigojantis. Tačiau, pasak jų, tokie "minkštosios teisės" dokumentai po kurio laiko gali tapti privalomi.

  Pasaulinė saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos sutartis turi būti oficialiai patvirtinta tarptautinėje konferencijoje 2018 metų gruodžio mėnesį Marakeše. 2017 metais Jungtinės Amerikos Valstijos paliko susitarimo derybas, nes JAV prezidentas mano, kad tai visiškai nesuderinama su šalies migracijos politika.

  Dar šia tema

  Atvykstantiems į Lietuvą verslo tikslais tapo paprasčiau gauti Šengeno vizą
  Europos Parlamentas patvirtino naujas Šengeno sistemos taisykles

  Svarbiausios temos