05:47 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Karalienės Mortos mokykla

  Seime kreiptasi į premjerą dėl valstybės turto naudojimo vystant Landsbergio verslą

  © Photo
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Į klausimų sąrašą yra įtraukti klausimai apie tai, ar premjerui žinoma, kad Landsbergių šeima verslą kuria valstybei priklausančiose biudžetinių įstaigų patalpose ir galimai išnaudoja biudžetines įstaigas

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Seimo narių grupė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kad jis atsakytų į klausimus apie valstybės turto ir infrastruktūros naudojimą vystant Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslą ir konservatorių padarytus pažeidimus žemės teisės srityje, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Į klausimų sąrašą yra įtraukti klausimai apie tai, ar premjerui žinoma, kad Landsbergių šeima verslą kuria valstybei priklausančiose biudžetinių įstaigų patalpose ir galimai išnaudoja biudžetines įstaigas.

  Be to, klausiama, kokia tokių patalpų kaina ir ar ji atitinka rinkos vertę bei teiraujamasi, kaip premjeras vertina aplinkybę, kad valstybei kainuoja privatus Seimo nario Landsbergio verslo išlaikymas.

  Seimo nariai teiraujasi premjero nuomonės, ar sąžininga ir moralu, kad visų mokesčių mokėtojų pinigai yra nukreipiami į įtakingo politiko-verslininko šeimos pelną, galimai pasinaudojant ne tik biudžetinėmis įstaigomis, bet ir privačiais pensijų fondų pinigais, kurių pagalba kyla nauji Karalienės Mortos ugdymo įstaigų pastatai.

  Kiti Ministrui Pirmininkui pateikti klausimai yra susiję su įtakingais konservatoriais, kurie, turimais duomenimis, galimai be savininkų žinios naudojosi svetima žeme ES išmokoms gauti ar įgijo žemę pažeidžiant teisės aktų nustatytus reikalavimus, dėl ko jiems gali grėsti ir prokuratūros persekiojimas.

  Taip pat Seimo nariai prašo įvertinti faktą, kad Nacionalinė žemės tarnyba nesenai pripažino, kad įtakingam konservatoriui Vyriausiosios rinkimų komisijos nariui Viliui Semeškai neteisėtai atiduotas 0,2210 ha žemės valstybės žemės sklypas.

  "Premjero atsakymai dėl žemės teisės pažeidimų mums ir visuomenei padėtų suprasti, kodėl konservatoriai trukdė žemės ūkio srities parlamentiniam tyrimui ir, siekdami nukreipti visuomenės dėmesį, melavo, neva šio parlamentinio tyrimo nenori LVŽS ir jos lyderis Ramūnas Karbauskis. Atidžiai stebintys Seimo ir komitetų posėdžius, gali įsitikinti, kad būtent konservatorių balsai lėmė, kad tokia komisija nebūtų sudaryta", – sako Agnė Širinskienė.

  Pasak Seimo narės, turimi duomenys tik patvirtina įtarimus, kodėl konservatoriai visomis išgalėmis siekia trukdyti aiškintis neskaidrias schemas, politinės korupcijos aplinkybes, kuriomis valstybės lėšos virsta milijoniniais atskirų politikų pelnais.

  Dar šia tema

  Seimas: Landsbergis balsuoja už šeimos verslui palankius sprendimus
  Seime reikalaujama įvertinti galimą lobistinę Landsbergio veiklą
  Tegai:
  verslas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos