10:14 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Europos Komisijos nare, atsakinga už teisingumą, vartotojų reikalus ir lyčių lygybę Věra Jourová metu

  Lietuvos prezidentė kalbėjo apie kovą su "netikromis naujienomis" ir "troliais"

  © Photo: ПРЕЗИДЕНТ ЛИТОВСКОЙ РЕСПУБЛИКИ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Valstybės vadovė pažymėjo, kad kitais metais Europos Parlamento ir Lietuvos rinkimai "vyks sudėtingame geopolitiniame kontekste"

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Europos Komisijos nare, atsakinga už teisingumą, vartotojų reikalus ir lyčių lygybę Věra Jourová metu papasakojo apie kovą su "netikromis naujienomis" ir interneto "troliais" respublikoje, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pagrindine susitikimo tema tapo artėjančių Europos Parlamento ir Lietuvos rinkimų klausimas, kurie, pasak Lietuvos vadovės, "sudėtingame geopolitiniame kontekste, kitokioje politinėje ir teisinėje aplinkoje nei prieš tai buvusieji".

  Grybauskaitė palaikė laisvų ir sąžiningų rinkimų idėją ir paragino šalis veikti išvien, kad "apsaugotų demokratinių rinkimų procesus nuo kenkėjiško kišimosi ir neteisėtos manipuliacijos".

  "Prezidentės teigimu, labai svarbu turėti veiksmingas priemones, kad rinkimuose dalyvaujančios Europos politinės partijos nebūtų finansuojamos nedraugiškų trečiųjų šalių", ― sakoma spaudos tarnybos pranešime.

  Respublikos vadovė pabrėžė, kad šalyje veikia nacionalinės iniciatyvos, telkiančios visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su "netikromis naujienomis" ir "dezinformaciją skleidžiančiais interneto troliais".

  Президент Литвы Даля Грибаускайте во время встречи с еврокомиссаром по вопросам юстиции, прав потребителей и гендерного равенства Верой Юровой
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Europos Komisijos nare, atsakinga už teisingumą, vartotojų reikalus ir lyčių lygybę Věra Jourová metu

  Europos Parlamento rinkimai vyks kitų metų gegužę. Tą patį mėnesį Lietuvoje bus renkamas šalies Prezidentas, o kovą – savivaldybių tarybos.

  Lietuvos valdžia neretai pareiškia apie kibernetinius išpuolius ir "Rusijos kišimąsi". Anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino ryžtingai reaguoti į juos.

  Maskva atmetė visus kaltinimus. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino juos "visiškai nepagrįstais".

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai

  Dar šia tema

  Seimo nariai skundžiasi koordinuota kibernetine ataka
  Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus
  JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus
  Rusija kaltinama kišimusi į JAV reikalus per "Pokemon Go"
  Tegai:
  politinės partijos, Europa, rinkimai

  Svarbiausios temos