04:17 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  NATO vėliava, archyvinė nuotrauka.

  Rusijos URM kaltina NATO pasaulinio masto apgavyste

  © Flickr/ Defence Images
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6420

  Zacharova paragino pasaulio bendruomenę atkreipti dėmesį į tai, kokį poveikį JAV ir jų sąjungininkai daro tarptautiniam stabilumui

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Nepaisydama susitarimų su Maskva, NATO vadovybė suklaidino ne tik Tarybų Sąjungą (dabar Rusiją — Sputnik), bet ir viso pasaulio bendruomenę, tęsdama Aljanso plėtrą į rytus, RIA Novosti cituoja oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos žodžius.

  JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  "Tai buvo pasaulinio masto apgaulė", — sakė ji, primindama buvusio TSRS prezidento Michailo Gorbačiovo viešus pareiškimus šia tema.

  Zacharova pridūrė, kad atsakomybė už apgaulę tenka ne tik Aljanso vadovybei, ne konkretiems žmonėms, bet visoms šalims ir politinėms sistemoms.

  Be to, diplomatė paragino pasaulio bendruomenę atkreipti dėmesį į tai, kokį poveikį JAV ir jų sąjungininkai daro tarptautiniam stabilumui.

  "Tai ne tik Rusijos Federacijos saugumo klausimas, kalbama apie tai, kas iš esmės vyksta pasaulyje", — padarė išvadą Zacharova.

  Rusijos ir NATO dialogas

  Aljanso plėtra į rytus yra viena iš įtampos tarp Rusijos ir NATO priežasčių. Maskva teigia, kad Briuselis pažadėjo laikytis susitarimo nesiplėsti, tačiau NATO tai neigia.

  Pastaraisiais metais Rusija ne kartą pareiškė apie beprecedentį NATO aktyvumą šalia vakarinių Rusijos sienų. Savo ruožtu Briuselis šiuos veiksmus vadina "atsaku į Rusijos agresiją". Maskva pabrėžia, kad Rusija niekam nekelia grėsmės, bet nepaliks be atsako veiksmų, kurie yra potencialiai pavojingi jos interesams.

  Praėjusią vasarą prie NATO prisijungė nauja valstybė — Juodkalnija. Ji tapo 29-ąja Šiaurės Atlanto aljanso nare. Kita vertus, didžioji dalis buvusios Jugoslavijos Respublikos gyventojų priešinosi narystei šioje organizacijoje.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  ES planuoja Briuselyje įsteigti būstinę operacijoms valdyti
  Rusijos Valstybės Dūma pavadino Lenkijos poziciją destruktyvia
  Britanijos parlamentarė pakeitė Juknevičienę NATO PA pirmininko poste
  Rados deputatas argumentavo, kodėl Ukraina negali įstoti į NATO
  Tegai:
  JAV, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos