13:24 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Vašingtonas patvirtins Makrono idėją tik tuo atveju, jei Europos Sąjungos kariuomenė padės sustiprinti NATO. Ši situacija verčia Baltijos šalis rinktis, mano ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Vašingtonas pareikalavo paaiškinti Europos šalių poziciją dėl savo kariuomenės kūrimo iniciatyvos, kurią anksčiau pateikė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. JAV nuolatinis atstovas ES Gordonas Sondlandas pabrėžė, kad vieninga Europos kariuomenė turėtų papildyti NATO, o ne pakeisti ją.

  JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pareiškė, kad Baltijos šalys turi pasirinkti – paklusti JAV valiai ar paremti Europos Sąjungos pusę.

  "Jungtinės Valstijos ne tam sukūrė NATO, kad kažkas įsikištų į šią iniciatyvą ir patrauktų antklodę, taip pat ir finansinę, ant savęs. Akivaizdu, kad Jungtinės Valstijos visaip priešinsis Europos kariuomenės kūrimui, jei jis vyks savaip. Ir tik esant garantijoms, kad vieninga Europos kariuomenė de facto taps tik NATO pastiprinimu ir, pavyzdžiui, pareiklaus dviejų procentų BVP iš kiekvienos šalies... Tik tokiu atveju JAV laimins šį procesą. Aš galiu prognozuoti, kad Baltijos šalys paklausys JAV, o ne Prancūzijos prezidento nuomonės, kuris pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę, kad reaguotų į grėsmes iš Kinijos, Rusijos ir, o stebukle, JAV", — pažymėjo ekspertas.

  Dar šia tema

  Makronas pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Trampą įžeidė Makrono pasiūlymas sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Trampas telefonu susipyko su Mei dėl Irano ir sandorių su ES
  Ispanijos gynybos ministrė palaikė idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Tegai:
  vieninga ES kariuomenė, Baltijos šalys, JAV, Europa

  Svarbiausios temos